Son yıllarda yaşadığı maddi sıkıntılar ve sağlık sorunlarıyla gündem olan 80'li ve 90'lı yılların ünlü assolisti ve oyuncusu Harika Avcı, Tv8 de yayınlanan 2. Sayfa'da programından Umut Ünver'e konuştu. Bakırköy de son derece iyi ayakta görüntülenen ve köpeğini gezdirirken kamelarala yansıyan Harkia Avcı, ağabeyi Ahmet Önengil'in öldüğü yönünde ki haberleri yalanlarken, çevredeki komşuları battaniye ile çıkarıldığını iddia etti. Avcı'nın 6 aylık kirasını ödeyemeyince sağlık durumundan şüphelenen ev sahibi kapıyı çilingirle açtırmış.

Harika Avcı'nın siroza yakalanarak tıbbi tedaviyi reddettiği ve de son olarak intihara teşebbüs ettiği idda edilmişti. 

Murat Boz "Tuba ile asla sevgili olmadık. O benim sırdaşım!" Murat Boz "Tuba ile asla sevgili olmadık. O benim sırdaşım!"

Bir süredir dernekler tarafından ödenen kirasının 6 aydır ödenmediği iddiasını reddeden Avcı, abisinin de hayatta olduğunu söyledi.

Sanatçının ev sahibi ise "Kendisinden haber alamayınca kapıcıdan bakmasını istedik. Kapıcılara da kapıyı açmadı. Biz de karakola ve savcılığa gittik. Arama kararı çıkartarak çilingirle eve gittik. Eve girerken birden kapının arkasından çıkıp 'Ne yapıyorsunuz, evi mi gasbediyorsunuz?' diyerek bağırdı. Sonra da kapıyı yüzümüze kapattı" açıklamasını yaptı.

Editör: Olcay Ünal Sert