Uzun süredir gözlerden uzak bir yaşam süren Harika Avcı, hakkında çıkan “Öldü” haberlerine isyan etti. Avcı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; "Görüntüme para ödülü koyan, beni öldü olarak haber yapıp eğlenen zavallılar. Sizler nasıl bir omurgasızsınız? Her lafınız yalan." diyerek sert tepki göstermişti. Avcı; "Bu kadın nasıl oldu da çekti kendini? Arkamdan iş çevirenler, kuyumu kazanlar çok oldu. Yüreğiniz varsa sebep olanları bulun çıkarın. Gerçekleri verin." açıklamasını yapmıştı.
Sanatçı Harika Avcı'ya cep telefonundan ulaşmaya çalıştık malesef bakan ve dönen olmadı. Yardımcısının da cep telefonu iptal olmuştu. Bunun üzerine sanatçıya zor günlerinde destek olan iş adamına ulaştık.

'Umudum Olur musun Derneği' Kurucu Başkanı ve iş insanı Erdoğan Uludağ, sanatçı Harika Avcı'ya zor günlerinde dernek olarak yardımcı olduklarını belirterek önemli açıklamalar yaptı.

Uludağ; "Harika Avcı öldü diye haberler çıkmış. Neyse ki o haberlerin doğru olmadığı reyting için olduğu ortaya çıkmış. O yüzden işin aslını açıklama kararı aldım." dedi.

Erdoğan Uludağ; Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni gazeteci Olcay Ünal Sert'e yaptığı açıklamada; "Harika Avcı, Kayışdağı civarında Ağabeyi Ahmet Önengil ile birlikte bodrum katta, çok kötü bir yerde kalıyordu. Kendisini ve abisini Bakırköy sahilde deniz gören bir binaya taşıdık. Kirasını ödeyerek dernek olarak yardımcı olduk. Ağabeyinin de sağlık sorunları var yatalak durumda. Kira sözleşmesini de onun üzerine yaptırdı. Kendisiyle de Gaye Hanım diye birisi ilgileniyordu, onunla irtibata geçiyorduk.

Daha önce medya da yer aldığı gibi yurt dışında yaşayan bir hayranı kirasını karşılamadı. Harika Hanım'ın alkol sorunu var. İlaçla birlikte aldığında ayakta durmakta zorlandığını, hatta düştüğünü söylediler ekibimden. Biz Harika Avcı'nın iyi bir şekilde yaşam sürmesi için elimizden geleni yaptık. Evini döşedik, depozitolarını, kirasını ödedik, gıda ve market giderlerini karşıladık.

Kültür Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile irtibata geçerek emekli maaşı bağlanması için görüşmeler yaptık. O zaman devlet desteğiyle 5000 TL emekli maaşı bağlanacaktı, Harika Hanım bunu kabul etmedi duyulur diye. O zaman bizde kira yardımını kestik. Harika Hanım bir ara toparlanmış, kafelere gidip geliyor, dolaşabiliyor iyi durumda dediler. Sonrasında nerede ne durumda bizde bilemiyoruz. Harika Hanım yardım isterse her zaman yardıma hazırız." dedi.

Erdoğan Uludağ, 2020 yılında Harika Avcı'yı Kayışdağı civarında izbe bir binadan Bakırköy sahilde deniz gören bir binaya taşıdıklarını 1 - 1,5 yıl kirasını ödeyerek yardımcı olduklarını belirterek, Avcı'nın halka mâl olmuş bir sanatçı olduğunu belirterek her zaman desteğe hazır olduklarını söyledi.

Ne olmuştu?

Seyhan Soylu'nun moderatörlüğünü üstlendiği 'Al Sana Haber' programında yayınına bağlanan sunucu Saba Tümer'e Harika Avcı'nın öldüğü söylenmiş, Tümer de gözyaşlarına boğulunca sonradan bunun bir şaka olduğu açıklanmıştı. Programın yayınlanmasının ardından Harika Avcı'nın hayranları sosyal medya da çok sayıda yorum yaparak yapılan şakaya isyan etmişti. Avcı'nın reyting için öldürülmesine sanatçı Harika Avcı'dan da sert tepki geldi.

Harika Avcı'nın resmi Instagram hesabından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Görüntüme para ödülü koyan, beni öldü olarak haber yapıp eğlenen zavallılar. Sizler nasıl bir omurgasızsınız? Her lafınız yalan. Daha önce de ulaştım da programa gelecek dediniz durdunuz. Ne zaman bana ulaştınız da ben programa geleceğim dedim? Nasıl bir hayal dünyanız var sizlerin? Reyting için takipçi arttırmak için gözünüz dönüyor. İnsanlıktan çıkıyorsunuz. Hasetlik, düşmanlık içlerinize işlemiş. Ben bir döneme assolistliğim ile damga vurmuş, albümleri, filmleri olan hatta programlar sunmuş biriyim. Beni dilinize dolamadan önce birkaç kez düşünün. Benim en büyük servetim sesim ve sevenlerim. Sahneye dönmem de bir kararıma bakar. Aklım başımda çok şükür. Neden ortalarda olmadığım ve özel hayatım kimseyi alakadar eden bir mevzu değil. Laf olsun diye konuşup yazacağınıza, dünden bugüne üzerime oynanan oyunları konuşun yazın. Ben ne ikiyüzlü insanlar gördüm iyi bildiğiniz aslında kötünün ta kendisi. Bu kadın nasıl oldu da çekti kendini? Arkamdan iş çevirenler, kuyumu kazanlar çok oldu. Yüreğiniz varsa sebep olanları bulun çıkarın. Gerçekleri verin.

2 Şubat 1960 yılında İzmir'de dünyaya gelen Türk şarkıcı ve oyuncudur. Peki, Harika Avcı şarkıları nelerdir? Harika Avcı filmleri nelerdir? Harika Avcı evli mi?

Yaşadığı aşklar, filmleri ve sözleri ile gazetelerin manşetlerini süsleyen Harika Avcı kimdir? Harika Avcı filmleri, şarkıları ve sevgilisi hakkında tüm detaylar haberimizde.

Harika Avcı kimdir?

Bir zamanların popüler ismi Harika Avcı özel hayatı, filmleri ve olaylı yaşamı ile en merak edilen ünlüler arasında.

Bülent Ersoy canlı yayında Arto'ya yüklendi: "Yalancısınız" Bülent Ersoy canlı yayında Arto'ya yüklendi: "Yalancısınız"

Annesinin adı Sabriye Ocak'dır. İlk okulu bitirdikten sonra okumayı ortaokulda bırakır. 11 yaşında bir tütün fabrikasında işçi olarak annesi ile birlikte çalışmaya başlar. İzmirli Nermin Ocak'ın hikayesi tıpkı filmlerdeki gibidir.

Nermin Ocak (Harika Avcı) bir gün annesiyle birlikte Kemeraltı Çarşısı'nda gezinmektedir. İzmir'in ünlü reklam şirketinin sahibi Ahmet Gül de tesadüfen oradan geçmektedir. Ahmet Bey, bu çok beğendiği genç kızın yolunu keser ve onun sekreteri olması için teklifte bulunur. Nermin fabrika işçiliğinden sekreterliğe terfi etmiştir.

Kısa bir zaman sonra "gazinocu Nuri bey" gazinosunun reklam işleri için bir gün reklam ajansına telefon eder. Telefona çıkan sekreter Nermin'e, "Senin sesin ne kadar güzelmiş. Ajansa gelince tanışmak isterim," der. Nuri Bey de, tıpkı arkadaşı Ahmet Bey gibi Nermin'e iş teklif etmekte hiç tereddüt etmez. Birkaç gün sonra Nermin, gazinocu Nuri'yle tanıştırılır. Bir hafta sonra ismi gazinonun neon ışıklı tabelasındadır. Nermin artık 'harika' bir 'avcı' olmuştur.

HARİKA AVCI FİLMLERİ NELERDİR?

1998 - Ölümün El Yazısı,

1995 - Gizli Aşk (tv dizisi),

1989 - Gönül Garip Bir Kuştur,

1989 - Öyle Bir Kadın ki,

1989 - Sevgiler Düşlerde Kaldı,

1987 - Alışırım,

1987 - Kalbimdeki Düşman,

1987 - Temas,

1987 - Yasemin,

1986 - Sıcak Yatak,

1986 - Sevgi Çıkmazı,

1986 - Acı Dünya,

1985 - Ateş Dağlı,

1985 - Vahşi Aşk,

1978 - İyi Aile Çocuğu

Harika Avcı son evliliğini 2009 yılında kendisinden 25 yaş küçük İbrahim Öztürk ile yapmıştı.

HARİKA AVCI EVLİ Mİ?

Harika Avcı özel hayatı ile gündemden düşmeyen isimler arasında. Özel hayatı hakkında konuşmaktan çekinmeyen Avcı, ilk sevgilisinin Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi son sınıfında okuyan İranlı bir genç olduğunu söyler. Aşk yaşadığı ünlüler arasında Futbolcu Rıdvan Dilmen, Aydan Şener'in eski eşi futbolcu Ayhan Akbin, Sezercik filmlerinden tanıdığımız Sezer İnanoğlu, fındık kralı Lokman Kondakçı, trilyoner işadamı Reha Süren, Nükhet Duru'nun eski eşi işadamı Dikran Masis, müzisyen Onno Tunç, Fedon, işadamı Bedri Deren, Oyuncu Cem Özer, Cavit Çağlar'ın oğlu Mustafa Çağlar gibi isimler de vardır.

Harika Avcı son olarak 25 yaş küçük İbrahim Öztürk ile yaptığı evlilik, yaşadığı şiddet olayları ve ekonomik sıkıntılarla haber oldu.

Harika Avcı son evliliğini 2009 yılında kendisinden 25 yaş küçük İbrahim Öztürk ile yapmıştı. Bir süre Avcı'nın menajerliğini de yapan Öztürk, Harika Avcı'ya uyguladığı şiddet haberleriyle de gündeme gelirken Avcı boşanma davası açmıştı. Mahkeme İbrahim Öztürk'e 2 ay evden uzaklaştırma kararı verirken, Anne ve Babasına şiddet uyguladığı gerekçesiyle,  "yağma" ve" kasten yaralama" suçlarından da dava açıldı. Öztürk, öz babasını satırla yaraladığı iddiasıyla 8 yıl hapis cezasına mahkum edildi.

Editör: TE Bilisim