‘Daha İyi Bir Yarın’ın Galası Yapıldı ‘Daha İyi Bir Yarın’ın Galası Yapıldı

Her Şeye Rağmen” filmi ödülleri topladı

 “Her Şeye Rağmen” sinema filmi dört ayrı dalda ödüle layık görüldü. Raffles Hotel’de düzenlenen “Golden Palm Awards Ödül Töreni”nde “En İyi Film Senaryosu”, “En İyi Film” ve filmdeki rolü ile Erkan Petekkaya’ya “En İyi Sinema Oyuncusu” ve Barbara Sotelsek’e de “En İyi Yabancı Kadın Sinema Oyuncusu” dallarında ödüller verildi. Ödülleri hayatı filme konu olan İlhan Doğan ve Erkan Petekkaya birlikte aldılar.

Verway’in yapımcılığını, Erdal Murat Aktaş’’ın yönetmenliğini üstlendiği ve Avrupa’da “Müthiş Türk” olarak anılan iş insanı İlhan Doğan’ın hayat hikayesini anlatan “Her Şeye Rağmen” filmi gösterime girdiği her yerde ilgi ile karşılanmıştı. İstanbul, Adana, Diyarbakır, Mardin ve Almanya’da düzenlenen galaları ile dikkat çeken filmde İlhan Doğan’ı, Erkan Petekkaya ve Sinan Akdeniz canlandırmıştı.

“HER ŞEYE RAĞMEN” DÖRT ÖDÜL ALARAK GECEYE DAMGASINI VURDU

Uzun yıllar Almanya’da “Müthiş Türk” olarak anılan, hayatı dramatik olaylarla dolu olan iş insanı İlhan Doğan’ın hayatını anlatan, izleyenleri gözyaşlarına boğan “Her Şeye Rağmen” filme dört ödül birden geldi. Nedim Delibaş’ın organizasyonunu üstlendiği Raffles Hotel’de düzenlenen “Golden Palm Awards Ödül Töreni”nde Her Şeye Rağmen filmi, “En İyi Film Senaryosu”, “En İyi Film”, “En İyi Yabancı Kadın Sinema Oyuncusu” ve “En İyi Erkek Sinema Oyuncusu” dallarında İlhan Doğan, Erkan Petekkaya ile Barbara Sotelsek’e ödüller verildi. Petekkaya, sürpriz yaparak Barbara Sotelsek’in “En İyi Yabancı Kadın Sinema Oyuncusu” ödülünü bizzat açıkladı ve kendisine takdim etti.

Orhan Gencebay filmleri beni motive etti”

Ödülleri hayatı filme konu olan İlhan Doğan ve Erkan Petekkaya birlikte aldılar. Erkan Petekkaya’nın eşi Didem Petekkaya’nın da katıldığı törende “En İyi Film” ve “En İyi Film Senaryosu” ödüllerini almak üzere sahneye çıkan İlhan Doğan “Bu ödülleri ülkemde aldığımız için çok mutluyum. Bugün ayrıca çok önemli bir gün. Filmde izlediniz çocukluğumuz çok iyi geçmemişti. İşte o dönemlerde beni en çok motive eden şey değerli büyüğüm Orhan Gencebay’ın şarkıları ve filmleri olmuşu. Kendisiyle bugün burada bir arada olmaktan onur duydum” dedi.

İlhan Doğan sahneden indikten sonra Orhan Gencebay’ın yanına giderek sevgi ve saygısını sundu.

Editör: Olcay Ünal Sert