İpek Açar ve Irmak Arıcı, TRT Müzik ekranlarında, İstanbul Akademi Orkestrası eşliğinde, Alper Kömürcü direktörlüğünde en güzel şarkılarını yorumladılar, düetler yaptılar.

 "BU KAPIDAN ÇIKTIĞINDA BİR DAHA GELEMEZSİN!"

İpek Açar konuğu Irmak Arıcı'ya müzik yolculuğunu sorunca Arıcı "Babam bağlama çalıyordu, ablam da müzik öğretmeni. Ortaokulda şarkı sözü yazıyordum, yazma aşkım okulda başladı. Annemle babam Türk Sanat Müziği korosuna gidiyorlardı, 6 yıl onlarla koroya gidip geldim. Yeni nesil olarak adım geçse de, Türk Sanat Müziğini çok severim, türkü çok severim, daha kıymetli geliyor bana" yanıtını verdi... Irmak Arıcı; "Babam müzik yapacağımı öğrenince 'bu kapıdan çıktığında bir daha gelemezsin' dedi. Kurtlar sofrasıydı, haklıydı. Ama veterinerlikte de kurtlar sofrası vardı. Ama babam şimdi mutlu" dedi.

VETERİNERLİK YAPMAK İSTİYORUM

İpek Açar ve Ayla Çelik, programda Irmak Arıcı'nın eğitimini aldığı veterinerlik mesleği üzerine de sohbet ettiler. Irmak Arıcı, veterinerlik yapmak istediğini söyleyerek "Veteriner hekimlere daha çok değer verilmesini istiyorum. Okurken de çalışırken de çok zor bir meslek. Derdini anlatamayan canlarla uğraşıyorlar. Veterinerlik yapmak istiyorum" dedi.

Editör: TE Bilisim