Işın Karaca, faturalarını ödeyebilmek için fotoğraflarını 200 TL'ye satışa  çıkartan 70'li ve 80'li yılların ünlü film ve ses yıldızı Serpil Örümcer'e (71) yardım eli uzattı. Sanatçı Karaca, Serpil Örümcer'in ömür boyu tüm fatura ödemelerini üstlendi.

Işın Karaca'nın zor durumda ki Serpil Örümcer'e yardım elini uzatması büyük taktir topladı.

Örümcer, sosyal medya hesabında yayınladığı videoda, elektrik ve su faturalarını ödeyebilmek için eski fotoğraflarını 200 liraya sattığını duyurdu. Yardıma koşanlardan ilki Işın Karaca oldu.

Hürriyet'ten Cansu Topçu'nun haberine göre; sanatçı için Bakanlık harekete geçti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın talimatı üzerine, konuyla ilgilenmek üzere Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü yetkilileri görevlendirildi. 

Bülent Ersoy vasiyetini açıkladı Bülent Ersoy vasiyetini açıkladı

Yeşilçam’a ‘Bayan Bacak’ olarak damga vuran eski manken, oyuncu ve şarkıcı Serpil Örümcer’in faturalarını ödeyebilmek için imzalı fotoğraflarını 200 liraya satışa çıkarması Türkiye'nin gündemine oturdu. Küçükçekmece’de kızı ve iki torunuyla kirada yaşayan sanatçı, daha önce elden çıkardığı pek çok kişisel eşyasını şimdi başkalarının sattığını söyleyerek, “Kasetlerim, resimlerim elden ele geçip satılıyor, ben burada sürünüyorum. Şimdi kendim imzalayıp isme özel gönderiyorum. 40-45 tane fotoğrafım var. 15 tanesini sattım” diye konuştu.

1969 yılında en büyük parayı alan sanatçı olan Serpil Örümcer, günümüzde yaşadığı dramın ardından Milliyet'ten Seçkin Şenvar'da konuştu.

70’li yıllarda sahnelerden ve oyunculuktan büyük paralar kazanamadığını belirten Örümcer, “Sabahlara karşı şarkı söylerdim. Dört, beş film yaptım kazandığım otomobilimin benzinine gitti. Şimdi pazarda ikinci el eşya satarak geçimimi sağlıyorum” dedi. Yardım çağrısından sonra Işın Karaca’nın kendisiyle görüşmek istediğini ifade eden sanatçı, “Ahu Tuğba da her bayramda kurban kestirip, yollar. Demet Akalın geçen yıl arayıp, hesap numaramı istedi. Sanat dünyasından böyle zaman zaman arayıp soruyorlar, sağ olsunlar” diye konuştu.

‘Dilenirim yine de kızımı ve torunumu bırakmam’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın talimatı üzerine bakanlık yetkililerinin kendisine ulaştığını belirten Serpil Örümcer, şunları söyledi: “Oturduğum daireye 3 bin lira kira ödüyorum, ev sahibi 8 bin lira istiyor. Bakanlıktan gelip, ‘Huzur evine yerleşir misiniz?’ diye sordular. Kızımın sağlık sorunları nedeniyle gidemeyeceğimi söyledim. ‘Gerekirse dilenirim ama kızımı ve torunlarımı bırakamam’ dedim. Kira yardımı talebinde bulundum. Ayrıca İBB’den geldiler, ihtiyaç kolisi gönderilmesini istedim

Editör: Haber Merkezi