1970'li yıllarda Bayan Bacak olarak ünlenen eski film yıldızı ve ses sanatçısı Serpil Örümcer, faturalarını ödeyebilmek için yıllar önce çektirdiği fotoğraflarını 200 TL'den satışa çıkardı. Yeşilçam yıldızının son hali ise yürek burktu.

Sekreterlik yaparken katıldığı güzellik yarışmasında finale kalan ve Milliyet Gazetesi karikatüristi Bedri Koraman'ın çizdiği karikatürden sonra "Bayan Bacak" olarak tanınan, 1969 yılında en yüksek ücreti alan, 60, 70 ve 80'li yılların ünlü şarkıcı ve oyuncusu Serpil Örümcer'in yaşadığı dram herkesi üzüntüye boğdu. 

Ekonomik zorluklar çeken efsane isim, faturalarını ödeyebilmek için eski fotoğraflarını satmaya başladı.

“200 TL’YE SATIYORUM”

Serpil Örümcer, maddi sıkıntılar yaşadığını belirterek sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Videolu paylaşımda, “Ben 70’li yılların sanatçısı Serpil Örümcer’im. Bu fotoğraflarımı 200 liradan yardım amaçlı satıyorum; elektrik, su, doğalgaz faturamı ödemek istiyorum. Eğer bana yardımcı olursanız adınıza imzalı fotoğraflarımı göndermek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Nesrin Sipahi, TRT2 de Hülya Koçyiğit'in programına konuk oldu Nesrin Sipahi, TRT2 de Hülya Koçyiğit'in programına konuk oldu

SERPİL ÖRÜMCER KİMDİR?

Serpil Örümcer, 8 Aralık 1952'de İstanbul'da doğdu. 1967 yılında düzenlenen güzellik yarışmasında birinci oldu. Bu yarışmayla birlikte adını duyurdu ve mankenliğe başladı.

1968 yılında, dönemin ünlü pop sanatçısı Berkant ile evlendi. Bu evlilik sadece 1 yıl sürdü. Berkant'ın çalıştığı gece kulübünde sahne almaya başlayan Örümcer, zaman içerisinde şöhret oldu.

1969 yılında, İzmir Fuarı'nda sahne alan Örümcer, o dönemde en yüksek ücreti alan sanatçı oldu. Bayan Bacak olarak tanınan sanatçının ayakkabısndan şampanya içenler bile oldu. O derece popülerdi.

1970'li yıllarda, Yeşilçam'da birçok filmde rol aldı. Bu filmlerden bazıları şunlardır:

Ali Baba'nın Çiftliği (1971)
Dalgaci Mahmut (1972)
Adım Kan Soyadım Silah (1973)
Benim de Kalbim Var (1974)
Çingene Aşkı Paprika (1975)

1978 yılında, sinemadan çekilen Örümcer, müzik kariyerine devam etti. 5 albüm ve 7 tane 45'lik çıkarttı.

Yıldıray Çınar, Şener Şen, Bedia Akartürk ve Serpil Örümcer İngiltere'nin başkenti Londra turnesinde. 

1980'li yıllarda dönemin en çok aranan pop yıldızlarından birisi oldu. Başbakan Turgut Özal'ın katıldığı etkinlikte halk konseri verdi. Harbiye Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul Spor ve Sergi Sarayı ile İngiltere de konserler verdi. İngiltere turnesinde Yıldıray Çınar, Şener Şen, Bedia Akartürk gibi isimlerle aynı sahneyi paylaştı.

1990'lı yıllarda, cilt kanserine yakalandı. Maddi sıkıntılar içerisinde geçimini sağlamaya çalışıyor. 

Editör: Olcay Ünal Sert