Cem Karaca’yı canlandırmaya hazırlanan İsmail Hacıoğlu, yeni rolü için ilk iş olarak bıyık bıraktı. 

Usta sanatçının hayatını araştıran ve hazırlık sürecinde adım adım Cem Karaca’ya dönüşen Hacıoğlu, duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Cem Karaca benim için çok şey ifade ediyor. Yıllardır hayatımın her alanında yanımda gibi. Çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım. Şarkılarıyla tüm duygularıma eşlik eden muazzam bir ses. Aynı mahallede doğdum Cem Baba’yla. Her an kendisi veya sesi karşıma çıkacaktı sanki büyüdüğüm sokaklarda. Çok erken yaşta dinlemeye başladım onu. Çocukluğum, ergenliğim, ilk aşkım, bütün hayatım; Cem Karaca benim kahramanım.”

Film için teklif geldiğinde çok heyecanlandığını da anlatan oyuncu, “Hâlâ da heyecanlıyım. Film vizyona girinceye kadar heyecanım bitmeyecek galiba. Çok güzel ve zor bir süreç beni bekliyor” dedi.

Ahu Tuğba kimdir? Ahu Tuğba kimdir?

Cem Karaca’nın hayatını konu alan filmin çekimlerine eylül ayında başlanacak. Yapımcılığını Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, danışmanlığını Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca ve yakın çevresinin yaptığı projenin senaryosunu Onur Böber, Özden Uçar ve Emrah Saltık kaleme aldı. Filmin yönetmen koltuğunda oturacak isim ise Yüksel Aksu.

Editör: Olcay Ünal Sert