“DÖNÜŞÜM MUHTEŞEM OLACAK”şarkısıyla hafızalarda yer edinen, bir çok ünlü sanatçının hit olmuş şarkılarının bestecisi Kadir Tapucu geçtiğimiz günlerde 10 şarkılık ”Kılıçsız Merasim” adlı yeni albümüyle sevenlerine tatlı bir sürpriz yaptı.

Prodüktörlüğünü Erol Köse’nin üstlendiği aranjelerde ise Hatem Tutkus imzası taşıyan albümde tapucu farklı bir saundla karşımıza çıkarken albümün ilk klibi  ”Kılıçsız Merasim” sevenlerinden tam not aldı.

Şarkılarında farklı konu ve temalar işlediğini belirten sanatçı “Kader mahkumlarının beklentisi aff konusuyla ilgili (OSKARLIK OYUNCU) ve bizimde gerek insanlığa, doğa ve sokak hayvanlarına karşı (GÖRSENE) duyarlılığımızı dile getirme amacıyla siz değerli dinleyicilerimize sunduğumuz bir hediyedir. Bu albümde dijital çağın beklentilerine elimizden geldiği kadar uyum sağlamaya çalıştık. Vokal teknikleri popüler kültürün vokal anlayışına uygun şekilde (Auto Tune, waves tune) gibi daw’larla çalışılarak kendi duygularımızla,kendi müziğimizle, özümüzle pekiştirerek sizlerin beğenisine sunduk” dedi.

Kadir Tapucu 2
İlk albümümde yer alan ve çok sevilen halen futbol müsabakalarında söylenen ”İŞTE BUKADAR” ve “ÖZLÜYORUM” eserlerimide yeni döneme taşıdık. 5 şarkımın sözleri Tuğba BAYLAN’a ait. ”Kılıçsız Merasim” oğlum Berk Tapucu’ya ait. Hayırlı olsun bize ve tüm sevenlerimize “ diye konuştu.


Muazzez ERSOY, Ferdi TAYFUR, Ebru GÜNDEŞ, Müslüm GÜRSES, Ümit BESEN, Ayhan AŞAN, Safiye SOYMAN, KURTULUŞ, Deniz ARCAK, İsmail HAZAR, KİBARİYE, Harun KOLÇAK, Hakan ALTUN, Mustafa SANDAL, Hüseyin ALTIN, Tuğba ÖZAY, Nuray HAFİFTAŞ, gibi bir çok ünlü sanatçıların hit olan şarkılarının sahibi Kadir TAPUCU yeni albümüyle de bir hayli iddialı.

Lara ‘’Seni Seviyorum  şarkısını birde benden dinleyin‘’ Lara ‘’Seni Seviyorum  şarkısını birde benden dinleyin‘’

Editör: Olcay Ünal Sert