Poll Production by Polat Yağcı organizasyonu ile gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi, önceki akşam Türk sanat müziğinin efsane sesi Emel Sayın’ı ağırladı. Usta sanatçının performansı ve eşsiz repertuvarıyla dolu dolu geçen gece de, Yeşilçam nostaljisi yaşayan dinleyicilere keyifli bir müzik yolculuğu yaşattı.

Emel Sayın, Kuruçeşme de sarı renk kostümünü makarnaya benzeterek izleyicileri güldürdü.

Emel Sayın hayranları, konser alanını tıklım tıklım doldurdu. İlginin yoğun olduğu gecede duayen sanatçı, sahneye çıkar çıkmaz müzikseverler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Taş detaylı, gösterişli, sarı elbisesiyle yıllara adeta meydan okuyan Emel Sayın, gecede Kayahan ile ilgili bir anısını da paylaştı.

'Rüyalar Gerçek Olsa' şarkısı ile programına başlayan Emel Sayın, barkovizyonda yayınlanan Yeşilçam filminden görüntüleri görünce, yitirdiğimiz sanatçılar Tarık Akan, Kemal SunalMünir Özkul ve Zeki Alasya'yı andıktan sonra "Buradakilerden kala kala bir ben ve Metin Akpınar kaldık" diyerek Akpınar'a uzun ömürler diledi, tüm yitirdiğimiz sanatçılar için alkış istedi.. 

Ezan okunurken konserine kısa bir süre ara veren Sayın, sonrasında müzikseverlere seslenerek “Hepinize ayrı ayrı çok ama çok teşekkür ederim beni böyle sıcacık karşıladığınız için… İyi ki geldiniz.” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

YEŞİLÇAM FİLMLERİNİN UNUTULMAZ ŞARKILARI YENİDEN CANLANDI

Dev orkestrasıyla göz dolduran Emel Sayın, ‘Rüyalar Gerçek Olsa’dan ‘Mavi Boncuk’a, ‘Eski Dostlardan’ ‘Feride’ye uzanan eşsiz repertuvarıyla dinleyicilerini Yeşilçam’da keyifli bir yolculuğa çıkardı. Şarkılarını rol aldığı filmlerinin görüntüleri eşliğinde seslendiren duayen sanatçı, duygusal şarkılarıyla hüzünlendirdi, hareketli şarkılarıyla tüm sevenlerini yerine oturtmadı. Paraf Kuruçeşme Açıkhava dinleyicisi ne Emel Sayın’a ne de şarkılarına doyamadı.

Doğan Hızlan "Parayı veren kitap bastırıyor... " Doğan Hızlan "Parayı veren kitap bastırıyor... "

Hayranlarıyla olan samimi sohbetiyle de takdir toplayan ünlü sanatçı, büyüleyici performansıyla bir kez daha kendine hayran bıraktı. Kuruçeşme dinleyicisinin şarkı isteklerini geri çevirmeyen Sayın, zarif hareketiyle gönülleri feth etti. Müzik ziyafetine ara vermeden sahnede 2 saat kalan usta sanatçı hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı.

Efsane Emel Sayın kuliste, Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni, gazeteci Olcay Ünal Sert ille birlikte poz verdiler.

Editör: TE Bilisim