Celebration turnesinin 3. konserinde Madonna, savaşta ölen çocukların ve savaşla bağlantılı nefret suçlarında zarar görenlerin yasını tuttuğunu söyledi

Savaşın kalbini kırdığını söyleyen Madonna, ’’Kimse ne olduğunu görmek istemiyor. Sosyal medyayı açıyorum ve kendimi kusacak gibi hissediyorum. Motosikletlerden çekilip kaçırılan çocuklar, kafası koparılan bebekler, barış festivallerinde vurulup öldürülen çocuklar. Dünyaya ne oluyor? Bir insan nasıl diğerine bu kadar acımasız davranır? Giderek kötüleşiyor. Bu beni korkutuyor’’ dedi.

ABD’li yazar James Baldwin’e atıfta bulunan Madonna, ’’Dünyanın tüm çocukları hepimize ait. Nereden geldikleri, kafalarına ne taktıkları, ten renkleri, ne dine mensup oldukları umurumda değil. Çocuklar hepimize ait ve biz onlardan sorumluyuz’’ ifadelerini kullandı.

Gülşen ve Ajda Pekkan Bayram konseri ücretlerinde başı çekiyor! Gülşen ve Ajda Pekkan Bayram konseri ücretlerinde başı çekiyor!

Madonna, ABD’nin Chicago kentinde 6 yaşında Müslüman bir çocuğun, kiraladıkları evin ev sahibi tarafından öldürülmesini hatırlatarak, ’’Bu cinayet bir nefret suçu. İnsan olduğumuzu hatırlamalıyız, insanlığımızı kaybedemeyiz. Kalbimiz kırılabilir ama ruhumuz kırılamaz’’ dedi. 

’’Ben tek bir insanım, ne yapabilirim ki?’’ diye düşünmememiz gerektiğini söyleyen Madonna, ’’Hepinizin dünyada ışık yakacak gücü var. Hepimiz birer mumuz; dünyaya ışık getirebiliriz’’ ifadelerini kullandı

Madonna, ’’Siyasetçilere, yasalara, yaptırımlara, toprak almaya veya vermeye gerek yok. Kendi bilincimizle dünyayı değiştirebiliriz’’ ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi