Erkan Yolaç, son yolculuğuna uğurlandı Erkan Yolaç, son yolculuğuna uğurlandı

2013 yılında yayın hayatına başlayan OnurAkayMedya, 10. kuruluş yıldönümünü alanında başarılı sanatçıları, gazetecileri ve medya kuruluşlarını 5. kez ve 10. yılına özel “Altın” ödüllerle ödüllendirerek kutladı. Kültür ve sanat ödülleri jüri başkanlığını usta sanatçı ve öğretim görevlisi Nilgün Acar Onat’ın, medya ve magazin ödülleri jüri başkanlığını ise ünlü televizyoncu ve magazin yorumcusu Erol Köse’nin üstlendiği 5. OnurAkayMedya Yılın Dijital Altın Ödülleri’nde, MagazinSortie “Yılın Magazin Sitesi” oldu ve “Altın Logo” ile ödüllendirildi.


Pandemi dönemi öncesi 4 kez görkemli törenlerle verilen ödüller, bu sene Kahramanmaraş depremleri nedeni ile törensiz ve dijital olarak sahiplerine verildi. Tören ve ödül yapım masrafları ise sponsor firma tarafından depremzedelere yardım olarak gönderildi.


DİVA’YA ELMAS PLAK!
Altın Plak” ve “Altın Mikrofon” gibi nostalji olmuş ödüllerin, Türkiye’de yeniden alanında başarılı sanatçılara verildiği OnurAkayMedya ödüllerinde, “Müzeyyen Senar Büyük Ödülü” Diva Bülent Ersoy’a layık görüldü ve Elmas Plak’la ödüllendirildi. Ersoy, Türkiye’de “Elmas Plak” alan ilk sanatçı oldu.

Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne layık görülen usta sanatçı Gönül Yazar’a da “Altın Plak” verildi. Altın Mikrofon’la ödüllendirilen opera sanatçısı Murat Karahan “Yılın Sanatçısı” seçilirken, Altın Oscar’la ödüllendirilen İlhan Şen ise “Yılın Oyuncusu” oldu.


Nilgün Acar Onat, Melihat Gülses, Ayşe Mine, Onur Akay, TRT Ankara Radyosu Şefi İpek Dereli, bestekârlar Osman Babuşçu ve Erol Bingöl gibi usta sanatçıların da jüri üyesi olduğu ve unutulmaz şarkıların bestekârı Erol Sayan’ın jüri başkanlığında verilen “Prof. Dr. Alâeddin Yavaşça Sanat Ödülü” de Türkiye’de ilk kez verildi. Ödüle beste dalında ünlü şarkıların bestekârı Bilge Özgen, ses dalında ise usta sanatçılar Meral Uğurlu ve Münip Utandı layık görüldü.

SÖYLEMEZSEM OLMAZ’A VE KELEBEK’E ÖDÜL YAĞDI!
Usta gazeteci Bilal Özcan’a “Yaşam Boyu Onur Ödülü” layık görülürken, ünlü gazeteci Bilal Özbilge’ye de “Yılın Magazin Gazetecisi Ödülü” verildi. Özcan ve Özbilge jüri tarafından Altın Kalem’le ödüllendirildi.
Beyaz TV ekranlarında yayınlanan “Söylemezsem Olmaz” isimli magazin programı, Altın Logo ile ödüllendirilerek “Yılın Magazin Programı Ödülü’nü alırken, programın sunucuları Bircan Bali’ye, Pınar Eliçe’ye ve Ebru Şancı Öztürk’e de “Yılın Magazin Yorumcusu Ödülü” verildi. Bali, Eliçe ve Öztürk Altın Mikrofon’la ödüllendirildi. Beyaz Magazin YouTube Kanalı Yılın Magazin Kanalı Ödülü’nün, 2. Sayfa Instagram sayfası ise Yılın Magazin Sayfası Ödülü’nün sahibi oldu ve “Altın Logo” ile ödüllendirildi. Beyaz Magazin sunucusu Didem Delen ise “Altın Mikrofon” alarak, Yılın Magazin Sunucu Ödülü’nün sahibi oldu.


“Yaşam Boyu Onur Ödülü” Hürriyet Gazetesi’nin usta yazarı Doğan Hızlan’a verilirken, “Yılın Magazin Yazarı Ödülü” Kelebek’in sevilen yazarı Savaş Özbey’in oldu. “Yılın Magazin Gazetecisi Ödülü” ise Kelebek’ten başarılı gazeteciler İsmail Bayrak ve Mehmet Üstündağ’a verildi. Hızlan, Özbey,
Bayrak ve Üstündağ, jüri tarafından Altın Kalem’le ödüllendirilirken, “Yılın Magazin Gazetesi Ödülü” ise magazin gündemini belirleyen Hürriyet Gazetesi Kelebek Eki’ne verildi ve Kelebek, “Altın Logo” ödülü ile ödüllendirildi. Kalan D ekranlarında yayınlanan Şarkılar Bizi Söyler programı Yılın Müzik Programı Ödülü’ne layık görülürken, programın sunucuları ünlü sanatçılar Sibel Can ve Hakan Altun Altın Mikrofon’la, Hüsnü Şenlendirici ise Altın Nota ile ödüllendirildi. Programın yapımcısı Poll Production by Polat Yağcı ise Yılın Müzik Yapımcısı Ödülü’nü aldı. Ayrıca Kanal D ekranlarında yayınlanan “Magazin D” ise “Yılın Magazin Programı” ödülüne layık görülerek “Altın Logo” aldı.

Ayrıca, “Altın Plak” alan sanatçıların albümlerinde yer alan ve jürinin belirlediği klipsiz 3 şarkının, OnurAkayMedya ödüllerinin ana sponsoru ve film yapımcısı Zeki Sincar tarafından ücretsiz bir şekilde kliplendirileceği ve Türk sanat müziğine katkı amaçlı sanatçılara armağan edileceği açıklandı.

Editör: TE Bilisim