Kemancı şarkısıyla tanınan efsane güftekâr Mehmet Yüzüak dişçiye gidince hayatının şokunu yaşadı.

Ünlü söz yazarı Mehmet Yüzüak, diş tedavisi için gittiği klinikte ölümden döndü. Çenesi kırılan Yüzüak, hastaneye kaldırıldı. Kanal D Haber'e konuşan müzisyen, diş hekiminden şikayetçi oldu.

Mehmet Yüzüak "Dişlerim elimde geziyorum"

Mehmet Yüzüak, "Dişlerim elimde geziyorum. Hakkımı arayacağım. İki dişim için gitmiştim. Bana 9 tane implant takmış. 9 implantı ben nasıl taşırım 73 yaşındaki bir adam beyin kanaması geçirir. Meğerse benim çene kemiğim kırıkmış. 6 tanesini alamıyoruz. Atom bombası taşıyorum ağzımda." diye konuştu. Öte yandan İstanbul Diş Hekimleri Odası diş hekimine kınama cezası verdi.

Beynine pıhtı atan Nuri Alço yoğun bakıma kaldırıldı Beynine pıhtı atan Nuri Alço yoğun bakıma kaldırıldı

Efsane söz yazarı Mehmet Yüzüak "Dişlerim elimde geziyorum" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Kanal D Haber'den İbrahim Konar ve Hakan Kahraman'ın haberine göre, bir döneme damga vuran 'Kemancı' şarkısının söz yazarı ünlü müzisyen Mehmet Yüzüak, Kadıköy'de bir diş kliniğine implant için gitti ancak hayatının kabusunu yaşadı. Kliniğe Yüzüak iki dişi için gitmişti ama ölümden döndü. Yüzüak o operasyondan sonra yere düşüp fenalaştı ve ağır bir kanama geçirdi.

Acilen hastaneye kaldırılan Yüzüak'a hekimler çenesindeki 6 implantı ancak o işlemi yapan doktorun çıkartabileceğini söyledi. Yüzüak, o doktorla da davalık olduğu için hiçbir şey yaptıramıyor.

İstanbul Diş Hekimleri Odası doktora kınama cezası verdi. Suçlamaların hedefindeki diş hekimi ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Olcay Ünal Sert'e konuşan Mehmet Yüzüak, doktorun ihmali yüzünden hayati tehlike yaşadığını belirterek ölümden döndüğünü açıkladı. Mehmet Yüzüak dün gece  03.30 da İstanbul Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi'ne acile kaldırıldı. Yüzüak'ın üzüntüden yemek borusunda varislerin patlaması sonucu kanama oluştuğunu belirterek stent takıldığını söyledi. 

Kaynaklar: Kanal D, Hürriyet, Magazinsortie.com 

Editör: Haber Merkezi