İki oyuncunun yaşamına son vermesi üzerine ünlü isimler dizi ve reklamlarda hep aynı kişilerin oynatılmasına tepki gösterdi...

Oyuncu Merve Kayaalp'in 10 gün önce babasının ruhsatlı silahıyla canına kıydı ve Seda Fettahoğlu da bir parkta şakağında vurulmuş halde bulundu. İki ünlü kişinin kaybının ardından Onur Büyüktopçu ve Melek Baykal "Bu olayda yapımcı, cast direktörü ve menajerler suçlu" ifadelerinde bulunarak sürekli aynı isimlerin projelerde yer almasına vurgu yaptı.

Sanatçı Melek Baykal, Beyoğlu'nda yaşamına son verdiği konuşulan Şehir Tiyatroları Sanatçısı Seda Fettahoğlu'nun vefatının ardından "Seda'nın ölümünden hepiniz sorumlusunuz!" başlıklı bir yazı kaleme alarak sistemde ki çarpıklıkları gözler önüne serdi. İşte o açıklama:

"Çok kırgınım, kızgınım ve üzgünüm Gencecik oyuncu arkadaşımız daha birkaç gün önce parkta ölü bulundu... Çantasından çıkan antidepresan ilaçlanını görünce canım acıdı... İş bulamayan binlerce hayali, hayatı en önemlisini işığı kendi elimizle mezara sokuyoruz.

Her sezon dizilerde oynayan, her filmde kendi eşrafıyla çalışan, her işte torpili ile yer alan herkes Seda Fettahoğlu'nun ölümünden sorumlu...

Cast direktörünün kendi castını yaptığı dizide kendi oyuncularını oynatması, kendi arkadaşına torpil yapması, ışığı olmadığı halde magazinin star yaptığı, hiçbir eğitiminin olmadığı milyonlarca dizide oynasa da gerçek sanatçı olamayacak herkes Seda'nın ölümünden sorumlu...

Çok isterdim seni daha yakından tanımak ama maalesef yolumuz hiç kesişmedi umarım aynı karanlıkta olan oyuncu arkadaşlarımızla yolumuz Işıltılı yollarda kesişir."

Melek Baykal'ın ardından Onur Büyüktopçu da sektörde yaşananlara isyan etti.

Onur Büyüktopçu, şu ifadelere yer verdi: "Birkaç gündür canım çok acıyor. İki kıymetli eğitimli, yetenekli oyuncu meslektaşlarım Merve ve Seda'nın ölümleri beni derinden sarstı. Onların acılarından, hayal kırıklıklarından, bu gidişlerinden herkes suçlu. Yapımcısı, cast direktörü, menajeri kim varsa kendi vicdanınızı sorgulayın. İşini iyi ve adaletli yapanları tenzih ediyorum ama öyle cast direktörleri var ki ayni zamanda menajerlik yaptıkları için kendi oyuncularını veya çevresini birçok işe yerleştiriyor. Castı olmayan oyuncuların nasıl işler aldığını da biliyoruz. Bu iki kıymetli meslektaşım kim bilir ne adaletsiz şeylere maruz kaldı. İşleri hiçbir şekilde tutmayan oyuncuların sürekli bir işi bitip sonra hemen başka işlere başlaması veya her filmde her dizide aynı oyuncuların olması neden diye sürekli düşünüyorum."


"MERVE VE SEDA'YI GÖRMEDİNİZ, DUYMADINIZ

"Yıllarca cast direktörlüğü yaptım ve her çektiğim audition'ı çalıştığım kişilere tek tek izletmişimdir. Herhangi bir menajere veya bir ajansa yakın durmadan eşit davranarak çalıştım. Çünkü bir oyuncuyum ve kendime yapılmasını istemediğim hiçbir şeyi başka oyuncu arkadaşıma yapmadım. Merve ve Seda'yı görmediniz ve duymadınız. Bu acıları yaşayan birçok meslektaşım var. Artık değişin, artık aynı insanlar dışında başka insanlara da şans verin. Kilolu dersiniz, komedi oynadı dram oynayamaz dersiniz dersiniz de dersiniz. Bu ülkede sürekli komedi oynayıp sonra öyle dram işler çekip oyunculuğunu gösteren muhteşem yetenekli dostlarım var. Yıllarca okumuş, eğitimi almış insanları yok saymayın. Umarım bekleyen ve umudunu yitirmeye direnen meslektaşlarımı görürsünüz. Yine ifade etmek isterim işini dürüstçe yapanlara değildir sözüm. Ama bizlerde bu sektörde birbirimizi biliriz."

Ümit Besen'den 'babalık' iddiası ile ilgili açıklama geldi Ümit Besen'den 'babalık' iddiası ile ilgili açıklama geldi

Onur Büyüktopçu sosyal medyadan oyunculuk sektöründe yaşanan haksızlıklara isyan etti.

Pınar Altuğ: Ben seni hep gülen gözlerinle hatırlayacağım. Yattığın yer incitmesin.

Ayşe Tolga: Hayat en sevdiklerimizle sınar bizi. Güzeller güzeli, akıllı, neşeli, yetenekli kuzum, kuzenim Seda Fettahoğlu’nu kaybettik dostlar. Duanızı eksik etmeyin.

Goncagül Sunar: Türkiye’de bazı oyuncuların iş yapamadıkları için, psikolojik ve ekonomik sıkıntıda olduklarının kim farkında? Görmezden gelinen, yok sayılan yetenekli insanlarla dolu ülke. Bir yandan aynı anda üç dizide, dört reklamda oynayan hep aynı tipler. Ne acımasız düzen...

Editör: Haber Merkezi