Hayat Devam Ediyor dizisiyle yıldızı parlayan ve ABD'ye yerleşip kendisinden 48 yaş büyük Patrick isimli bir Amerikalı ile 2019 yılında evlenen 36 yaşındaki oyuncu Meltem Miraloğlu, geçtiğimiz senelerde ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’ın yayımladığı yazılar ve röportajlarla gündeme gelmişti. Ayrıca Akay, Miraloğlu’nun evliliği hakkında magazin programlarında yorumlar yapmıştı. Özellikle Amerikalı kocasının önce Miraloğlu'nu evlat edindiğini, sonra ise evlenmek istediğini ve Miraloğlu'nun bunu kabul ettiğini açıklaması dikkat çekmişti.

2021 yılında avukatı aracılığı ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikâyette bulunan oyuncu Meltem Miraloğlu, Onur Akay’a gizlilik ihlalinde haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi ve hakaret suçlamaları ile dava açmıştı. Akay’la Miraloğlu arasındaki telefon görüşmesinin içeriğinin dökümü yapılarak bilirkişi tarafından incelendi. Onur Akay telefon görüşmesinin başında, “Sevgili Meltem Miraloğlu madem her şeyi açık açık konuşmak istiyorsun, ben de bunları ya köşe yazısı olarak yazacağım ya da şimdi sorduğum sorulara verdiğin cevapları röportaj olarak yayınlayacağım.” ifadelerini kullanmıştı. Bilirkişi ise bundan dolayı raporunda Akay’ın Miraloğlu ile röportaj gerçekleştirdiğine karar verdi. Cumhuriyet Savcısı ise Meltem Miraloğlu’nun suçlamalarını haksız buldu ve kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.

Onur Akay, bir magazin programına canlı telefon bağlantısı yaparak, “Bugüne kadar tüm yazdıklarımı yalanlayınca, bende asıl kaynağım olan 2019 yılında yaptığım bu röportajı yayınladım. Yani her şeyi kendi ağzı ile anlatmıştı. Bana yaptığı açıklamaları yayınlamamı istediği halde, ben yine de yayınlamadım bölüm bölüm köşe yazısı olarak verdim. Ancak yalanlamaya devam ettiği için, bende yayınladım. Böyle bir açıklama yapan kişinin psikolojisi normal olamaz.” demişti.

Miraloğlu Akay’a verdiği röportajda Amerikalı kocası hakkında açıklamaları yapmıştı:

“Ben ona olta attım. Dedim ki eğer dedim bak evlilik olarak da istiyorsun evetim dedim, kızın olarak almak istiyorsan ona da evetim dedim. Çünkü Pat bana böyle evlilikle alakalı bir şeylerden bahsediyor. Oysa baba falan diyordum adama. Şimdi öyle görünce ben bir anda şok oldum. Bu adam belli ki dedim hani ne şey olarak alacak ne de şey olarak alacak. Sen dedim evlenmek istiyorsan, bana âşıksan lütfen bunu söyle. Evet dedi. Sonra itiraf etti. Bir baktım aha dedim Meltem sen olta atarsın al sana olta. Kabul ettim gittik evlendik yani.”

Onur Akay’ın, önce baba dediği 80 yaşındaki Patrick’le karı koca ilişkisi yaşayıp yaşamadığını sorduğunda Meltem Miraloğlu, “Kabul ettim ben. Adam karısı olarak aldı beni. Dudağımdan öpüyor ben izin veriyorum yani. Adam bayağı benimle birlikte olmak falan istiyor yani.” sözlerini dile getiriyor.

Ayrıca Miraloğlu o dönemde yaptığı açıklamada, "Ne yazılı, ne de sözlü tek bir röportajım dahi olmamıştır, fotoğrafları da basına ben servis etmedim... Fakat bilinçli ve sistematik olarak benim iznim olmadan sadece yalan yanlış iddialarla asılsız ve mesnetsiz haberler yapılmaya devam edilmektedir. Beni ve aile hayatımı karalayıcı, küçük düşürücü bir linç kampanyasına dönüşen ve mesleğimle ilgili olmayan bu haberler, özel hayatımın gizliliğini ve aile hayatımın mahremiyetini ihlal etmektedir."

İşte Davalık Olan Röportaj:

Gönül Yazar, Bülent Ersoy ile öpüşme karesini yayınladı Gönül Yazar, Bülent Ersoy ile öpüşme karesini yayınladı

https://www.youtube.com/watch?v=bf7LXgViVcQ&t=1s

Editör: TE Bilisim