MUSTAFA CECELİ MEMLEKETİNİ COŞTURDU

Bu yıl 15'incisi düzennenen Festival kapsamında konser veren Mustafa Ceceli, yaklaşık 30 bin hayranını coşturdu. ‘Es’ parçasıyla sahneye giriş yapan Ceceli, yaptığı danslarıyla alkış aldı.

Hayranları, ünlü sanatçıyı daha iyi görebilmek için Atatürk Anıtı’na çıkarak konseri izlediler 1,5 saat süren konserin ardından Ceceli’ye çiçek verip, Safranbolu evi maketi ve lokum hediye etti.

ünlü sanatcı mustafa ceceli belediye başkanına Dr. Necdet Aksoy'a çok teşekkür ederek benim böyle güzel bir günde hemşerilerimle bir arada olmam beni çok mutlu etti dedi ve benim 2 evim var burda şimdi 3 evim oldu dedi

Mustafa Ceceli'ye sahende AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin eşlik etti. 

Festival kapsamında Misak-ı Milli Meydanı’nda ödül töreni düzenlendi. Törene; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, jüri üyeleri ve çok sayıda davetli ile binlerce vatandaş katıldı.

Profesyonel kategoride Yalçın Yelence’nin yönettiği ’Ruh Güreşçileri Dukhoborlar’ isimli belgesel birinci,Aydın Kapancık’ın yönettiği ’Fırtına’ isimli belgesel ikinci, Haydar Demirtaş’ın yönettiği ‘Misafir’ isimli belgesel ise üçüncü oldu.

Amatör film kategorisinde ise Fuat Demirhan’ın yönettiği ’Son Urartulular’ adlı belgesel birinci, Said Tuğcu ve Sıla Özsoy’un ’Altın Kızlar’ adlı belgeseli ikinci, Ali Avlar’ın yönettiği ’Sazende’ adlı belgesel de üçüncü oldu. Süha Arın Özel Ödülü’ne de ’Yalnızlık Çağı’ adlı belgeselle Mehmet Ali Sevimli layık görüldü.

Anadolu Sanat Tarihçileri Derneği Ödülü ise ’Son Urartulular’ filmiyle Fuat Demirhan’a verildi. Ayrıca Yaşam Boyu Onur Ödülü’ne Kerime Senyücel layık görüldü. Dereceye girenlere ödülleri ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, 23. Dönem AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve diğer davetliler tarafından verildi.

30 BİN HAYRANINI COŞTURDU
Festival kapsamında konser veren Mustafa Ceceli, yaklaşık 30 bin hayranını coşturdu. ‘Es’ parçasıyla sahneye giriş yapan Ceceli, yaptığı danslarıyla alkış aldı.

Hayranları, ünlü sanatçıyı daha iyi görebilmek için Atatürk Anıtı’na çıkarak konseri izledi. zaman zaman izdiham yaşandı ceceli fanatikleri baygınlık gecirdi ünlü sanatcıya Mehmet Ali Şahin 1,5 saat süren konserini izledi ardından Ceceli’ye çiçek verip, Safranbolu evi maketi ve lokum hediye etti ve memeleketine hoş geldin seni yetiştiren anne ve baba çok iyi bir evlat yetiştirmiş dedi.ceceli eski ve yeni şarkılar söyleyerek unutulmaz bir gece yaşattı safranbolu halkına.