Türk pop müziğinin duayeni Nazan Öncel, Kara Plak (Geceye Bir Şarkı) albüm lansmanı kapsamında dün akşam Alan Kadıköy sahnesinde Alişan Çapan’ın organizasyonuyla sevenleriyle buluştu.

Nazan Oncel 9.2.2024

Lansman konserine Nazan Öncel'in özel davetlileri başta olmak üzere sanatçının yakın arkadaşları ve sevenleri alanı doldurdu. Etkinliği Dilek İmamoğlu, Nükhet Duru, Mazlum Çimen, ressam Arslan Eroğlu, Şair Emrullah Alp ve Erdener Koyutürk gibi değerli birçok isim takip etti.  Konseri izleyenler arasında Gazeteciler Nurcan Sabur, Olcay Ünal Sert, Veysel Boğatepe, İpek Özbey ve İrfan Değirmenci ile iş insanı Selçuk Sarıca da hazır bulundu.

Nazan Öncel Kadıköy Ykn

Biletlerin tamamen tükendiği konserde Kara Plak (Geceye Bir Şarkı) albüm şarkıları ile izleyicilerine göz alıcı bir deneyim yaşatan Nazan Öncel, sevenlerinin güçlü alkışları eşliğinde konserini sürdürdü.

Nazan Öncel Kara Plak-1Erkeklerde Yanar, Gidelim Buralardan, Hay Hay, İmdat ve Esme ile esti geçti. Gurur Çıkmazı şarkısının klibini ilk kez canlı performans eşliğinde sevenlerinin beğenisine sundu. Şarkının hikayesini şu sözlerle anlattı; ‘’Bir gün Sezen Aksu’ya gidiyordum ‘’Bi’ konum atar mısın Sezoşum” dedim gelen konumda Gurur Çıkmazı yazıyordu. Kemerburgaz’dan Göksu’ya gidinceye kadar Gurur Çıkmazı’nı yazıp Sezen’e dinlettim, başkası olsa hasetinden erirdi, o “bayıldım Nazom” dedi.

Nazan Öncel Nükhet Duru

Nükhet Duru, Nazan Öncel'in 'Kara Plak' albümünün lansman gecesine katıldı. Konser öncesi Nazan Öncel'i kuliste ziyaret eden Duru "Pamuk kalpli arkadaşımın kara plak tanıtımına geldim." notuyla geceyi ölümüzleştirdi.

Nazan Öncel konserinde Nükhet Duru’ya seslenerek “Canım Nükhetim hiç kimse senin gibi ben gene sana vurgunum okuyamaz” dedi.

Nazan Öncel Ykn

Türkiye müzik piyasasına kazandırdığı sayısız hit eserle geçmişten günümüze hikaye anlatıcılığını sürdüren Nazan Öncel, beş yıl aradan sonra yayımladığı 13. stüdyo albümü Kara Plak (Geceye Bir Şarkı) ile hayranlarından tam not aldı. Gurur Çıkmazı şarkısı Ali Necati Kumcuoğlu’nun yönetmenliğinde bu gece vizyona girdi.

Nazan Öncel Kara Plak

Gecede öne çıkanlar... 

Nazan Öncel: En düşük emekli maaşı 10 bin'i, 12 bin TL yapacaklarmış elleri titreye titreye, bir 20 bin lira yapamadılar!

Nazan Öncel'den 'Aşk mezara kadar!'

Dün akşam Nazan Öncel'in Alan Kadıköy de 'Kara Plak' lansman konserini izledim. Usta sanatçı yeni şarkılarının yanı sıra dillere pelesenk olmuş klasikleşmiş şarkılarını da söyledi.. 'Esme', 'Kara Plak', gibi yeni eserlerin ardından "Misafir ol gel bana, börekler açarım sana, param pulum yok ama kalbim buruktur sana..." , "Vay vay vay kimler gelmiş..." , "Aşk mezara kadar!", "Sokak Kızı" gibi sevilen şarkılarını canlı okudu.

Nazan Öncel konserinde espriler yaparken dansıyla da beğeni topladı. Nazan Öncel şarkıları esprili ve cesur ayrıca bol bol düşünmeye de sevkediyor insanı.

Zaman zaman sosyal konulara da değindi, cinayete kurban giden Özgecan Aslan'ı unutmadı, sahnede andı, şarkısını onların fotoğraflarının önünde seslendirdi.

Emekli maaşına da değinen Nazan Öncel, "En düşük 10 bin 'i, 12 bin TL yapacaklarmış elleri titreye titreye, bir 20 bin lira yapamadılar" dedi.

Rekorların kraliçesi Işın Karaca Rekorların kraliçesi Işın Karaca

Konseri izleyenler arasında sanatçı Nükhet Duru, gazeteciler Nurcan Sabur, Veysel Boğatepe ve bendeniz de hazır bulunduk. İyi ki varsın efsane Nazan Öncel.  OLCAY ÜNAL SERT

Editör: Olcay Ünal Sert