Hülya Koçyiğit her pazar TRT-2 ekranlarında yayınlanan “Film Gibi Hayatlar” programının yeni bölümünde, Türk sanat müziğinin efsane ismi Nesrin Sipahi’yi ağırladı.

Nesrin Sipahi

Hülya Koçyiğit, “Film Gibi Hayatlar” programının bu haftaki bölümünde Türk filmlerinde pek çok şarkı seslendirmiş, Türk sanat müziğinin usta ismi Nesrin Sipahi’yi ağırladı.

Sanatı ve müziği seven bir ailede büyüdüğünü dile getiren sanatçı, “Kulağım iyiydi ve plakta hangi şarkı çıksa söylerdim. Müzikle ilgilenen ahbaplarımız ve komşularımız bunu keşfederek beni yönlendirdiler. Yıldız Kenter de beni teşvik etti. Onun yanında kalarak okula gidip geldim.” dedi.

Nesrin Sipahi Hülya Koçyiğit 2024

Hülya Koçyiğit, Nesrin Sipahi

Ankara Radyosu’na kabul sürecini anlatan sanatçı, “Sınavda çok heyecanlandım. Beş yüz kişiden fazla bir kalabalık vardı. Sınav esnasında yandaki stüdyoya ses gidiyormuş, ben şarkımı söyledikten sonra hocalar beni çağırıp ‘Burada da söyle’ dediler. Çıplak sesimle şarkı söyledim sonra stajyer olarak başlayıp kadrolu oldum.” dedi.

Nesrin Sipahi Maksim Gazinosu Afişi

“Sesinizi filmlerde duyunca ne hissediyordunuz?” sorusu üzerine Sipahi: “Filmi seyretmekten ziyade ben kendimi dinliyordum, nerede hata yapmışım diye dikkat ediyordum. Kendimi hep çok eleştirmişimdir.” yanıtını verdi.

Andrea Bocelli İstanbul’a geliyor Andrea Bocelli İstanbul’a geliyor

Nesrin Sipahi-1

Rekor kırarak 90 yaşında Rıza Cumhur Demir ile stüdyoya giren sanatçı, “Şimdi müzik tarzları çok birbirine karıştı. Deniz dalgalanmadan durulmaz derler. Elbet durulacak ve yine insanlar Türk sanat müziği dinleyecekler. Ben de Türk musikisi kenarlarda kalmasın, yürüsün diye stüdyoya girdim.” dedi. 

Editör: Olcay Ünal Sert