2022 yılını beş şarkılık bir EP ve bolca konserle geçiren Nilüfer, hiç hız kesmeden geçen yarım asırlık serüveni konuşmak için Milliyet Sanat Kasım 2022 sayısında, Asu Maro ile Ayın Söyleşisi’ne konuk oldu.

“Hayattaki pusulam sadece kalbim olsaydı tökezlerdim,” diyen Nilüfer, iş hayatında aldığı kararların çoğunlukla doğru olduğunu ve müzik hayatının her dönemini yeniden yaşamak isteyeceğini söylüyor. Başarılı şarkıcı çocuk sahibi olmak konusunda ise “Daha sabırlı olmayı çocuk insana öğretiyor. Ben bu kadar anlayışlı olsaydım eskiden ve susmayı bilseydim herhalde benim evliliklerim de uzun sürerdi.” yorumunu yapıyor.

Türk pop müziğinin efsane isimlerinden Nilüfer, verdiği röportajda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Şarkıcı Nilüfer'in evlilik ile ilgili sözleri magazin gündemine bomba gibi düştü. İşte şarkıcı Nilüfer'in dikkat çeken açıklamaları

"CİMRİ DEĞİLİM"

"1972'den beri kafam sürekli işimle meşguldür. En aşık olup da yerlerde süründüğüm zamanlarda bile kafam hep işe çalışmıştır. Şu anki özgürlüğüme sahip olmak için para konusunda hep dikkatli oldum. Bunu anlamayıp bana cimri dediler. Halbuki bu cimrilik değil, savurganlık sevmiyorum.

"NE GEREK VAR"

2018 model arabaya biniyorum. Satıp yeni modelini alabilirim ama ne gerek var? 18 yaşında İzmir Fuarı'nda 20 gün çalışıp, kazandığım parayı sıfır BMW'ye vermiş bir insanım. O heveslerimi tatmin ettim.

"KEDİLER DE AŞK"
Aşk hikayesine hiç bakmıyorum. Kapatıyorum gözlerimi. Ne gündemimde ne hedefimde var. Hiç yok yani aşk. Bak işte ne güzel şarkı, aşk işte. Şarkı da aşk, kediler de aşk...

"RAP DİNLEMİYORUM"

Nereye kadar böyle gider bu rap fırtınası, bilemiyorum. Dinlemiyorum çünkü bana bir şey ifade etmiyor. O güzel şarkılara ne oldu?

Ufak tefek, minyon bir kadınım. Kocaman, abartılı makyajlar, kıyafetler yapsam taşıyamam.

"KAYAHAN'LA KIRGINLIĞIMIZ SENELER SÜRDÜ"

Kayahan'la dostluğumuzun başlangıcı doğru bir karar. Bazı insanların ölümü gerçekten çok yazık oluyor. Kayahan'la kırgınlığımız seneler sürdü. Ben inat, o inat. Ama tabii hastalık söz konusu olunca ne inat kalıyor ne bir şey.

Nilüfer ilk evliliğini 22 yaşındayken Yeşil Giresunlu ile yaptı.

Ferdi Özbeğen’in mezarı mı açılıyor? Ferdi Özbeğen’in mezarı mı açılıyor?

"SUSMAYI ÖĞRENİYORSUN"

Yıllar içinde çok olgunlaşan bazı yanlarım var, özellikle Ayşe Nazlı'dan sonra. Daha sabırlı, daha anlayışlı, daha toleranslı olmayı çocuk insana öğretiyor.

Susmayı öğreniyorsun. Ben bu kadar anlayışlı olsaydım eskiden ve susmayı bilseydim herhalde benim evliliklerim de uzun sürerdi."

Editör: TE Bilisim