Bülent Ersoy’un Zeki Müren’e kıskanç demesinin ardından Türk sanat müziği sanatçıları arasında kıskançlık polemiği gündeme bomba gibi düştü.

Türk sanat müziği sanatçıları birbirlerine girdi. Bülent Ersoy Zeki Müren’in kıskanç olduğunu ifade edip, Müren’le ilgili açıklamalar yaparken, Yılmaz Morgül de Bülent Ersoy’un kıskanç olduğunu ifade edip, Ersoy hakkında açıklamalar yaptı. Onur Akay ise asıl kıskanç olan kişinin Yılmaz Morgül olduğunu ifade edip, Morgül hakkında açıklamalar yaptı. Onur Akay Bülent Ersoy’un yanında yer alırken, Yılmaz Morgül ise Zeki Müren’in yanında durdu.

Demet Özdemir "İlk aşkım öğretmenimdi" Demet Özdemir "İlk aşkım öğretmenimdi"

Yılmaz Morgül bu sabah Aramızda Kalmasın isimli magazin programına konuk oldu.

“Zeki Müren beni kıskançlığından öldü”, “Zeki Müren beste hırsızıdır”, “Türk müziğinin en büyük sanatçısı benim” gibi sözleriyle günlerdir gündeme damga vuran açıklamalarda bulunan Diva Bülent Ersoy’a, Türk sanat müziği sanatçısı Yılmaz Morgül’den yaylım ateşi gibi sözler geldi. Morgül, katıldığı programında açtı ağzını yumdu gözünü.

Morgül, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Ölmüş bir insanın arkasından onu yargılayıcı, aşağılayıcı konuşmak hangi inanca sığar? Zeki Müren yaşarken neden bunları söylemediler? 28 yıl sonra bu neyin kinidir, neyin nefretidir? Böyle fütursuzca beyanatlar vermek bitmiş bir insanın konuşmalarıdır. Bu konuşmaları yapan kişi de benim için bitmiş bir sanatkardır. Allah kendisine merhamet versin inşallah."

Demet Akalın’ın programında “Türk sanat müziğinin en büyük ismi benim” diyen Bülent Ersoy’a yanıt verdi. Morgül, ‘’Siz Müzeyyen Senar’ın yaşlılık taklidisiniz. Siz şarkıcı mısınız? Mustafa Sağyaşar, Muazzez Abacı, Nesrin Sipahi, Mustafa Keser, Emel Sayın... Bu saydığım insanlar sizi nota diye alır duvara tablo diye asarlar. Akıl sağlığınızdan şüphe ediyorum’’ dedi.

Demet Akalın’ın programına Bülent Ersoy’la birlikte canlı yayın konuğu olan Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay ise bugün bir yazı kaleme aldı ve asıl kıskanç olan kişinin Yılmaz Morgül olduğunu söyleyerek meslektaşına yüklendi.

Akay şu ifadeleri kullandı:

“Yılmaz Morgül Diva Bülent Ersoy’la ilgili konuşurken, Bülent Hanım için Zeki Müren’i katil yaptı deyip, kendi ise Devran Çağlar Bülent Ersoy yüzünden öldü diyerek Bülent Hanım’ı katil gibi göstermeye çalıştı. Bülent Hanım ne Devran Çağlar’ı ne Yılmaz Morgül’ü, ne de Onur Akay’ı hiçbir zaman ne kıskandı ne de engelledi. Aksine hepimize destek oldu. Yılmaz ve Devran, zaman zaman gündeme gelmek için Bülent Ersoy bizi kıskandı, bizi engelledi gibi açıklamalar yaptılar. Yılmaz Morgül’ün böyle konuştuğuna bakmayın. Televizyonda saydırıp bir yerde Bülent Hanım’ı görsün ayaklarını öptüğünü çok iyi biliyorum. Ayrıca Yılmaz, Bülent Hanım’a, “Siz Müzeyyen Senar’ın yaşlılık taklidisiniz, ekol yaratamadınız” demiş. Asıl Yılmaz Morgül Bülent Ersoy’un taklididir, üslubu bozuk ve ekol yaratamamıştır. Bülent Hanım ve Zeki Bey Müzeyyen Hanım’ın ekolünü devam ettirmiş ama ekol olmuşlardır ve taklit edilmişlerdir. Biz üçümüz de Bülent Hanımı dinleyerek onu taklit ederek başladık. Yılmaz’cığım yani Bülent Ersoy’u taklit ettik. O zaman bu ne demek? Bülent Ersoy bir ekoldür demek. Ben 10 sene konservatuvar okudum ve kendimi buldum. Ama Yılmaz Morgül asıl sen kendini bulamayıp taklit olarak kaldın ve hep Bülent Ersoy’u kıskandın. Ayrıca geçtiğimiz aylarda seni dinlemeye geldim, makam kitabımı hediye ettim ama sen kıskançlığından beni sahneye bile alamadın. Bu arada Devran (Çağlar), Bülent Hanım yüzünden değil, kalp rahatsızlığı yüzünden vefat etti.”

Editör: Olcay Ünal Sert