Sunuculuğunu Eraslan Sağlam’ın yaptığı cenaze töreninde sırasıyla İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, Rauf Altıntak’ın oğlu Edip Altıntak, sanatçılar Zihni Göktay, Uğurtan Atakan, Ulvi Alacakaptan ve Mehmet Esatoğlu söz aldılar.

Ajda Pekkan'dan Beşiktaş Stadı'nda tarihi konser Ajda Pekkan'dan Beşiktaş Stadı'nda tarihi konser

Rauf Altıntak’ın oğlu Edip Altıntak, babasının son zamanlarından ve tedavi sürecinden bahsetti. Sanatçının dostları Rauf Altıntak ile nasıl tanıştıklarını, birlikte rol aldıkları projeleri anlattılar, hatıralarını paylaştılar. 
Cenaze töreni, kürsüde söz alan dostlarının yanı sıra İBB Kültür Daire Başkanlığı Koordinatörü Figen Ayhan Karakelle, Şehir Tiyatroları Müdürü Ceyhun Ünlü, Genel Sanat Yönetmeni Ayşegül İşsever, Müdür Yardımcısı Oytun Askeroğlu ve sanat camiasının katılımıyla gerçekleşti. 

Rauf ALTINTAK kimdir?
1946 yılında İstanbul’da doğdu. 
Küçük yaşlarda başlayan resim ve Karagöz oynatma merakı ile ilkokulda Doğan Kardeş Çocuk Mecmuası’nın açtığı resim yarışmasına katılıp yaptığı şeffaf-karton Karagöz figürleri, tiyatral resim sayılarak İstanbul birincisi oldu.
1961'de İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Tiyatro Okulu’na imtihanla girdi.
Orada Çocuk Tiyatroları Uzmanı Rejisör Ferih Egemen'den ilk tiyatro eğitimini gördü. Okulda ilk olarak “Ben Çalmadım” adlı sahne oyununda başrol verildi.
1962'de İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi’nde Sadi Yaver Ataman idaresinde Folklorik Eğitim ve Halk Tiyatrosu ders çalışmalarını sürdürdü.
1963'te İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları’na imtihanla girdi ve stajyerliğini tamamlayarak kadrolu Sanatkâr-Aktör unvanını aldı.
1964-1965 Sarıyer Çocuk Esirgeme Kurumu Tiyatrosu’nu kurdu, yönettiği “Buzlar Çözülmeden” oyununun hasılatı ile "Türk Donanmasını Millet Yapar" kampanyasına katıldı.
Vatani görevini İstanbul Harbiye Askeri Müzeler Müdürlüğü'nde Mehter bölümünde yaptı. Sazbaşı olarak Mehterbaşı Muavinliği yaptı. Tarihi Mehter Takımı'nın yurt dışında katıldığı Festival, Türk Günü, Nato ve Ulusal Bandolar müsabakalarında Milli olarak askerliğini tamamladı.
Baş Rejisör Muhsin Ertuğrul, Rejisör Vasfi Rıza Zobu olmak üzere üstat hocalarla asistan olarak çalışıp onlardan tatbiki çağdaş Aktörlük, Rejisörlük, Makyaj dersleri aldı. Klasik Batı Tiyatrosu’nun yanı sıra kendisine rehber seçtiği ustası Genel Sanat Yönetmeni, Devlet Sanatçısı, Rejisör Vasfi Rıza Zobu'dan Türk Üslubu, Oyunculuk Tarihi, Türk Temaşa Sanatları, Eski İstanbul Yaşayışı, Giyim-Kuşam Biçimi, Karagöz Yapım ve Oynatımı derslerini talim ederek öğrendi. 

1975’te Muhsin Ertuğrul tarafından kendisine kurdurulan Gezici Tiyatro ve Tarihi Türk Temaşası Ekibinin kolbaşlığına getirildi. Yaptığı çalışmalardan dolayı hocası Muhsin Ertuğrul tarafından Geleneksel Türk Tiyatrosu “Ustalık ve Uzmanlık Belgesi” verildi. 


Ödüller
1985 Avni Dilligil Tiyatro Özel Ödülü 
2001 Gösteri Sanatları Merkezi Yılın Tiyatro Adamı Ödülü
Şehir Tiyatroları’nda Rol Aldığı Oyunlar
3. Selim (Kılıç Ve Ney)
Ali Baba Ve Kırk Haramiler 
Alis Harikalar Ülkesinde
Aynaroz Kadısı
Balaban Ağa
Balıkesir Muhasebecisi
Boğaç Han (Dede Korkut)
Cyrano De Bergerac
Deli İbrahim
Demokrasi Gemisi
Estepeta Püf
Genç Osman
Hamlet
İbiş’in Rüyası
İlk Göz Ağrısı
İpekçi Merhum
İstanbul’un Gözleri Mahmur
Kafes Arkasında
Kara Kız 
Kezban
Köşebaşı
Misafir
Mürai
Parisli Kız
Pazartesi - Perşembe
Resimli Osmanlı Tarihi  
Robenson Ölmemeli
Söyle Geleyim Mi? Gelmeyeyim Mi? 
Şu Bizim Evliya Çelebi
Yedi Kocalı Hürmüz

Editör: TE Bilisim