Işın Karaca, Serpil Örümcer'in faturalarını ömür boyu ödemeyi üstlendi Işın Karaca, Serpil Örümcer'in faturalarını ömür boyu ödemeyi üstlendi
Umudum Olur Musun Derneği'ne ulaşarak yaşadığı trajediyi paylaşan Seher Rabia Can, iş insanı Erdoğan Uludağ'ın İstanbul Valisi Ali Yerlikaya nezdinde Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ile yapılan görüşmeler eşliğinde bürokratik çalışmalar hızlandırılarak Bağcılar ve Başakşehir Kaymakamlığı'nın aile ile temas kurmasının ardından Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi'ne kaldırılan Seher Can'ın en büyük hayali protez ayakla yeniden yürüyebilmek. 
30 yaşında olan Seren Rabia Can, "2 Çocuğum var. Biri 8, biri diğeri 3 yaşında, babaları tarafından boynumdan vuruldum. Ağır yaralandım. Şimdi % 92 engelliyim. Annem çocuklara bakıyor ama benim bakıcıya ve uzun yürüme cihazına ihtiyacım var. Yaşlı annemden başka kimsem yok. Çocuklarımın ve benim ihtiyaçlarımın karşılanmasını istiyorum. Fizik tedavi görürsem ayağa kalkabilirim." diyerek Erdoğan Uludağ'a ulaşmış. Seher Hanım şimdi hastanede fizik tedavi görüyor. Erdoğan Uludağ, Sivil Toplum Örgütleri'nin (STK) halkla devlet arasında bir köprü olduğunu belirterek, mağdur durumda ki vatandaşların imdadına anında müdahale edilmesinin önemine dikkat çekiyor. Vali Yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek ile irtibata geçtiğinde derhal ilgilenildiğini belirterek "Devletimiz şefkatli kollarını açtı" diyor. Cani eş C.A (33) yargılanmaya devam ediyor. Umudum Olur Musun Derneği, Seher Rabia Can'a ayrıca avukat desteği de sağlayacak.
“2 EL ATEŞ SESİ DUYDUM GERİSİNİ HATIRLAMIYORUM”
Seher Rabia Can “10 yıl evli kaldık, son 2 senedir uyuşturucu kullanmaya başladı. Kendisi şizofrene döndü. Ben de daha fazla dayanamadım çocuklarımı da alıp annemin evine gittim. Mart 2022’de çocukları almaya geldi, erkek kardeşim çocukları indirdi, kardeşimin ve annemin kandilini kutladı. 45 dakika sonra çocukları getirdi. Erkek kardeşim aşağı indi yukarı çıkmadı camdan baktım, baktığımda kardeşimi kolundan tutmuştu elinde de silah vardı bana aşağı in dedi. Ben de seninle konuşacak bir şeyim yok dedim. 2 el ateş sesi duydum gerisini hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda yoğun bakımdaydım” dedi.
“GÖĞSÜMDEN AŞAĞISI TUTMUYOR”
Seher Rabia Can “Uyuşturucuya başlayınca ne yaptığını bilmiyordu, şiddet ve kavga başladı. Olaydan sonra 10 gün hastanede yoğun bakımda kaldım. Beni başka bir hastaneye yatırdılar. 2.5 ay boynumu bile kıpırdatamadan başkalarının yardımı ile su içtim. Sadece sırtımın üzerine yattım. 2.5 ay fizik tedavi sonrasında eve çıktım. Evde de bir süre yattım. Sonra Bahçelievler’deki bir hastaneye yatırılarak 4.5 ay fizik tedavi oldum. Şu an tekerlekli sandalyedeyim. Göğsümden aşağısı tutmuyor. His kaybım var soğuk sıcak hiçbir şekilde hissetmiyorum. Kolum oynuyor ama şükürler olsun ki, boynumu oynatabiliyorum” diye konuştu.
“KURŞUN BOYNUMA İSABET ETMİŞ, T3 VE T4 KEMİKLERİMİ PARÇALAMIŞ”
Seher Rabia Can “Boynumda şahdamarıma bir kurşun isabet etmiş. T3 ve T4 kemiklerimi parçalamış. Şu anda Bahçeşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavim sürüyor. 1 aydan beri orada yatıyorum, yüzde 92 engelli kaldım. Engelli raporum var şu anda birilerinin bakımına muhtacım. Umudum Olur Musun Derneği’nden Erdoğan Uludağ’a ulaştım o da yardımcı olacak, zamanla güzel bir fizik tedavi ile ayağa kalkabilirim. Benim de talebim bu zaten. Uzun yürüme cihazına ihtiyacım var ve onunla ayağa kalkmak istiyorum. Umarım en kısa zamanda da adalet yerini bulur” şeklinde konuştu.
Seher Rabia Can'ın yaşadığı büyük dram bir aileyi perişan etti. 33 yaşında %92 engelli olan Seher Hanımın yardımına 'Umudum Olur Musun Derneği' koştu, resmi işlemleri başlattı. Umarız Seher Hanım en kısa sürede cani eşten boşanır ve fizik tedavi sonrasında protez bacaklarına kavuşarak yürümeye başlar. Magazinsortie.com olarak büyük geçmiş olsun diyoruz. OLCAY ÜNAL SERT
Editör: TE Bilisim