Müzik piyasasının son zamanlarda yükselen değeri Serhat Can, yurt içi ve yurt dışı konserlerine devam ediyor. Arabesk müziğine kendine has yorumuyla yeni bir soluk getiren Serhat Can, güçlü sesiyle ve enerjisiyle tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. 

PERA’nın yeni şarkısı “Gecenin En Güzeli” müzikseverlerle buluşuyor PERA’nın yeni şarkısı “Gecenin En Güzeli” müzikseverlerle buluşuyor

Geçtiğimiz akşam İzmir’de bir mekanda sahne alan Serhat Can, konser alanını dolduran müzikseverlere söylediği şarkılarla unutulmaz bir gece yaşattı. Sahne alan bir çok şarkıcının “Sanatçı dediğimiz söz yazar, şarkıcı ise sadece yorumlar” söylemlerine de değinen Serhat Can, “Bu söylemlere kesinlikle katılmıyorum. Eline kalem alan herkes sanatçı o zaman, böyle bir şey yok, sanatçı dediğin Neşet Ertaş, Barış Manço, Cem Karaca gibi halka hitap eden gerek şarkılarıyla gerek davranışlarıyla gerek mütevaziliğiyle olunur. Şimdikiler YouTube ve TikTok sanatçıları şarkıları milyonlarca dinlenir ama sahnelerine kimse dinlemeye gelmez. Allah'a şükürler olsun ki benim öyle bir derdim yok, her yerde sahne alıyorum ve gördüğünüz gibi hep sizlerle birlikte şarkılarımızı coşkuyla söylüyoruz” diyerek yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Editör: Olcay Ünal Sert