Şeyma Subaşı'na geçtiğimiz günlerde evlilik teklif eden ve basında 'Mısırlı Milyarder' olarak anılan Mohammed Alsaloussi hakkında 'dolandırıcı' iddiaları Ekşi Sözlük adlı platformda gündem oldu.

Şeyma Subaşı'nın geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla evlilik teklifi aldığını belirttiği sevgilisi 'Mısırlı Milyarder' Mohammed Alsaloussi'nin dolandırıcı olduğuna yönelik iddialar gündeme düştü. 

Ekşi Sözlük'te bir kullanıcının gönderisinde yer alan iddialara göre, Mohammed Alsaloussi hakkında bilinen her şey sahte. 

Mısırlı bir şeyhin oğlu olduğu iddia edilen Mohammed Alsaloussi'nin 'dolandırıcı' olduğu iddiası ise sosyal medyada hızla gündem oldu. 

Babası 'şeyh' değilmiş

Mohammed Alsaloussi'nin babasının 'şeyh' olduğu konuşulanlar arasındaydı. Ekşi Sözlük'te yer alan iddialarda ise Alsaloussi'nin babasının Facebook hesabına ulaşılmış ve babanın Petrol Mühendisi olduğu, bir şirkette pazarlama bölge müdürü olarak çalıştığı iddia edildi. 

Çalıntı araçla gündeme gelmişti 

Geçtiğimiz günlerde yer alan haberde Mohammed Alsaloussi'nin lüks otomobili Ferrari çalıntı çıkmıştı. Alsaloussi, ise "Çalıntı olduğunu bilmiyordum" açıklamasında bulunmuştu. 

Gerçeğe aykırı beyan

Kanada'da pasaport başvurusu yapan Alsaloussi'nin gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu Kanada basınında yer alan haberler arasında göze çarptı. 

Spiegelsohmer isimli haber sitesinden Neil G. Oberman'ın haberine göre Alsaloussi'nin pasaport başvurusunda yalan bilgi ve belge sunmaktan pasaportu 3 yıllığına askıya alınmış fakat bu cezayı yüksek mahkeme fazla bularak bozmuş.

Adını da değiştirmiş 

Doğumdaki adı olan Mohamed Essam El Saloussy adı ile 2005 yılında Kanada vatandaşı olmuş ve 2017 yılında adını şuan ki adı olan Mohammed Alsaloussi olarak değiştirmiş.

California'da tutuklanmış

Alsaloussi California'da "publıc intoxication" suçundan yani halka açık alanda başkalarını rahatsız edecek şekilde alkollü ya da uyuşturucu madde etkisi altında olmaktan tutuklanmış.

Aynı adreste farklı şirketler

Halktv.com.tr'nin haberine göre; Alsaloussi'nin 3 aynı adreste şirketler kurduğu ve bu adreslerin bazen şirket adresi bazen de kendisinin ikametgah adresi olarak paylaşıldığı ifade edildi.