Programın moderatörü Seyhan Soylu : “Gazinocular kralı rahmetli sayın Fahrettin Aslan’ın yazıhanesine gittim ve o dönem sevgili Fahrettin Aslan seni Maksim’e çıkarıyordu. Ve o tarihte Harika Avcı, sen (Pınar Eliçe) ve Seda Sayan için ne hakaretler etti Bülent Ersoy telefonda, Seda’da dahil ama buna’ demesi üzerine Pınar Eliçe şaşkınlığını gizleyemeyerek Seyhan Soylu’ya sebebini sordu… 

Konunun devamını anlatan Seyhan Soylu: “bu kadınları sahneye çıkardığın için ben(Bülent Ersoy) artık sahneye çıkmıyorum’’ sözü üzerine ekleyerek ‘ben kendi kulağımla duydum’ sözlerini kullandı.

Şaşkınlığını gizleyemerek Seyhan Soylu’yu dinleyen Pınar Eliçe ‘demek ki eşref saatine denk gelmiştir ama Bülent Ersoy beni çok sever hatta bana uskumru balığı derdi’ dedi.

Pınar Eliçe’nin şaşkınlığı devam ederken, Seyhan Soylu : “Seren Serengil’de söylüyor zaten, Bülent Ersoy beni çok sever ama saydığı kadınların arasında Seren’de vardı’’ Canlı yayında bu konu üzerine Pınar Eliçe’de yorumlarını ekledi.

PINAR ELİÇE: ‘‘O YILLARDA BEN GERÇEKTEN ÇOK ELEŞTİRİLEN SANATÇILARDAN BİRİYDİM’’

Pınar Eliçe : ‘‘O yıllarda ben gerçekten çok eleştirilen sanatçılardan biriydim Seyhan, bunları çok konuştuk ama Bülent Ersoy’un sonrasında da beni çok alkışladığını bilirim’’ dedi..

Programın ilerleyen dakikalarında Eliçe’den ‘‘bu aslında hiçbir şey değil, esas olan o dönemlerde İzzet Yıldızhan’la aynı plak şirketindeydik ve Maksim Gazino’suna çıkmak istiyor İzzet Yıldızhan, o dönemde de tabi ben Maksim Gazinosu’nun kıdemli sanatçılarından biriyim. Ve sonrasında İzzet Yıldızhan geldi bana, ne olur Pınar, ben Maksim’de çıkacağım, türkücü olarak beni al dedi ve ben de iyi tamam dedim. Bunun üzerine ben Fahrettin Bey’le konuştum ve bana ne yapacaksın İzzet Yıldızhan’ı, boşver O’nu, yakışmıyor sahneye dedi. Günlerce yanına gidip gelerek ikna etmeye çalıştım’’ sözleri geldi.

Seyhan Soylu konuya esprili yaklaşarak ‘‘İzzet’in inanılmaz bir masası vardır, eski kocam olduğu için söylemiyorum’’ dedi.

Kısa süreli kahkahalarla geçen dakikalarda Pınar Eliçe: ‘‘Fahri Bey ile her şeyi ayarlayan benim, kadroya girmesini isteyen benim ama ne yapıyorlar biliyor musun? Ya tamam Pınar’da olur ama bence ben Muazzez Abacı ile çıksam çok daha iyi olur’’ dedi.

Konu üzerine şaşıran Seyhan Soylu, ‘şaka’ tepkisinden sonra Eliçe ekledi : ‘‘Fahri Bey beni arıyor ve bak kızım senin bu gönderdiklerin var ya bunlar seni sattılar, hançerlediler biliyor musun dedi Fahri Bey. Nasıl yani dedim, bunlar seni ekarte ediyorlar kadroya Muazzez Abacı’yı almaya çalışıyorlar dedi. Öyle mi diyerek telefonu kapatın dedim. Ve ben Klip Müzik’e gidiyorum, onları da gönderin dedim’ dedi.

Programın yeni transferi gazeteci Tayyar Işıksaçan, Pınar Eliçe’ye dönerek ‘‘Abacı’da orda değil miydi’’ diye sorması üzerine Eliçe : ‘‘Abacı orada yok’’ dedi.

Seyhan Soylu lafa girerek ‘‘Pınar Eliçe 2000 kişilik Maksim’i dolduruyordu ama’’ dedi.

Editör: TE Bilisim