İki hafta önce İngiltere de hayata veda eden ünlü şarkıcı Sinead O'Connor ya da İslamiyet'e geçtikten sonra kullandığı adıyla Shuhada Sadaqat bugün ülkesi İrlanda’da son yolculuğuna uğurlandı. Ölümüyle milyonları yasa boğan efsane yıldız için yakın zamanda Londra’ya taşınmadan önce uzun yıllar yaşadığı evinin sokağında bir anma düzenlendi.

Pembe Kader Derneği, Mağdur Kadınlar İçin Yeni Bir Umut Oldu Pembe Kader Derneği, Mağdur Kadınlar İçin Yeni Bir Umut Oldu

ANİ ÖLÜMÜYLE MİLYONLARI YASA BOĞMUŞTU

56 yaşındayken aniden hayatını kaybetmesiyle milyonları yasa boğan efsane şarkıcı Sinead O'Connor için İrlanda’da çok sayıda kişinin katıldığı bir anma töreni düzenlendi. Ünlü şarkıcı daha sonra sadece en yakın aile üyelerinin bulunduğu, basına kapalı cenaze töreninin ardından toprağa verildi.

Ünlü şarkıcı hayranlarıyla bir video paylaştıktan kısa bir süre sonra evinde ölü bulunmuştu

Şarkıcının sayısız hayranı cenaze töreninin bugün gerçekleşeceğinin öğrenilmesinin ardından onun yıllar boyunca yaşadığı mahalleye akın etti. Sinead O'Connor, 15 yıl boyunca Bray bölgesinin Co Wicklow kasabasında yaşamıştı. O'Connor, 17 yaşındaki oğlu Shane Ocak 2022'de intihar ederek öldükten sonra çok yalnızlık çektiğini söylüyordu.

OĞLUNUN ÖLÜM ACISINA 1.5YIL DAYANABİLDİ

Bu acıyla mücadele etmekte zorlanan ünlü şarkıcı kendini çok yalnız hissettiğini söyleyerek yakın zamanda Londra’ya taşınmıştı. Buradaki evinde ölü bulunan Sinead O'Connor’ın cenazesi memleketi İrlanda’ya, uzun yıllar yaşadığı evinin sokağına getirildi. Cenaze geçidi ve anma töreni bölgede yaşayan halka Haber verildi ve ünlü şarkının sevenlerine çağrı yapıldı.

Hürriyet'in haberine göre Sinead O'Connor için yıllarca yaşadığı evin önünde ve mahallesinde anma düzenlendi, bölgeye gelen yollar trafiğe kapatıldı, şarkıcının cenaze arabasını sayısız hayranı üzüntüyle takip etti.

Cenaze törenine ilişkin planlar ailesi tarafından İrlanda'nın kamu yayıncısı RTE kanalına yapılan bir açıklamayla paylaşıldı. Aile Sinead O'Connor için bir anma töreni ve cenaze geçitı düzenleneceğini duyurunca İrlanda ve İngiltere’den sayısız hayranı bölgeye akın etti. İrlanda demir yolları da bir açıklama yayınladı. Şarkıcının cenazesi için bölgeye yoğun bir Trafik akışı olduğu, tren seferlerinin de alışılmışın dışında çok kalabalık olduğu bildirildi. Anmaya özel araçlarla değil toplu taşımayla gelinmesi rica edildi.

Editör: Haber Merkezi