Türk sinemasının efsane isimlerinden Murat Soydan, 11 Haziran Salı günü hayatını kaybetti. 83 yaşındaki Soydan'ın acı haberini kızı Mehveş Soydan, "Canım babamı kaybettik. Başımız sağ olsun" diyerek duyurmuştu.

Murat Soydan Sb

Soydan'ın ailesinin taziyeleri kabul ettiği cenaze namazına, ünlü oyuncunun yakınları ve meslektaşları katıldı.

Murat Soydan Eşiyle

"ANİ KALP KRİZİ, KOLLARIMDA ÖLDÜ"
Yeşilçam sinemasının usta oyuncusu Murat Soydan'ın eşi Uğurgül Soydan, “Muhteşem bir insandı. 43 yıllık eşiyim. Çok büyük bir kayıp. Ailemiz ve Türk milletinin başı sağ olsun. Güzel eserler bıraktı. Eserleriyle anılacaktır. 11 Haziran sabahında ani kalp krizi, kollarımda öldü. O sevilen bir insandı” dedi.

Usta oyuncunun kızı Mehveş Soydan ise “Hepimizin başı sağ olsun. Onun kızı olduğum için gurur duyuyorum. Mekanı cennet olsun. Babamın ismini her zaman yaşatacağız” ifadelerini kullandı.

Yönetmen, senarist, yapımcı ve Sinema Genel Müdürü Birol Güven, "83 yıllık bir yaşama muhteşem filmler sığdırmış çok değerli bir büyüğümüzü kaybettik. Daha önce kaybettiğimiz büyükler gibi hepimizin onlara borcu var. Çok güzel hatıralar bıraktılar ve duygular yaşattılar. Müthiş bir kültür oluşturdular hepimiz için. Bugün dizi, filmleri yapıyorsak oralardan çok ilham aldık. Hepsinin mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.

Mine Mutlu kimdir? Mine Mutlu kimdir?

Murat Soydan Son Yolculuk Zincirlikuyu 13.6.2024

Murat Soydan'ın cenaze törenine Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit, Müjde Ar, Gülden Karaböcek gibi isimler katılmazken, yalnızca Cihat Tamer, Birol Güven, Nuri Alço ve Serpil Çakmaklı'nın katılması sosyal medya da vefasızlık olarak değerlendirildi. 

"50 YILA YAKIN BİR DOSTLUĞUMUZ VARDI"
Yeşilçam oyuncularından Nuri Alço, "Murat abi çok değerli sanatçıydı. Çok güzel bir dostumdu. 50 yılı yakın bir dostluğumuz vardı. Ailece görüşürüz. Birçok filmde de beraber oynadık. Güzel anılarımız var. Kendisi hiçbir insanı kırmayan, Yeşilçam'da bir yeri olan çok güzel bir insandı” ifadelerini kullandı.

Nuri Alço, genç oyuncuların vefasız olduğunu da belirterek Yeşilçam'ın emektar oyuncusunun cenaze törenine katılmamalarına sitem etti.

Murat Soydan Müjde Ar

Murat Soydan'ın cenazesi, törenin ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Editör: Haber Merkezi