Yeşilçam'ın unutulmaz yıldızlarından sinema oyuncusu Tolga Savacı, geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında yaşamını yitirmişti.

Tolga Savaci Genclik 2

80'li yılların sevilen oyuncusu Tolga Savacı'nın ani ölümünü eşi Nermin Bezmen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurmuştu.

Tolga Savacı The End 1968 2.3.2024ABD'de vefat eden Tolga Savacı, son yolculuğuna uğurlandı. Usta sanatçının eşi Nermin Bezmen, sosyal medyadan yayınladığı duygu yüklü mesajla sevenlerini hüzne boğdu.

Tolga Savacı Nikah 60 yaşında vefat eden usta oyuncu sevenlerini hüzne boğdu. Tolga Savacı'nın ani ölümüyle sarsılan eşi Nermin Bezmen, sosyal medya hesabından duygu yüklü bir paylaşım yaptı.

Tolga Savacı Nermin Bezmen Altın Kelebek

Nermin Bezmen, eşi Tolga Savacı'ya böyle veda etti:

Canım sevdiceğim Tolga'cığımın Yaradan'a yolculuğunda, arayan, yazan, sevgi ve şefkat bezeli tesellileri ve dualarıyla yanımızda olan, derin ve çaresiz acımızı paylaşan tüm dostlarımıza, sosyal medya arkadaşlarımıza, sevdiceğimin hayranlarına, sanat-edebiyat- protokol-iş- basın dünyasından hüznümüze katılanlara kendim, sevgili görümcelerim Sibel ve Zeynep, Tolga'cığımın biricik oğlu sevgili Atilla, canım çocuklarım Pamira, Shawn, Pamir Cazım ve Ariella, melek torunlarım Pia, Shaya, Luna adına sonsuz teşekkür ediyorum!

Tolga Savacı 2010STOLGA SAVACI'NIN SON SÖZLERİ! 'VEFATINDAN BİR GECE ÖNCE, SANKİ GİDECEĞİNİ BİLİYOR GİBİYDİ"

Nermin Bezmen, kalp krizi sonucu hayatını kaybeden oyuncu eşi Tolga Savacı'nın son saatlerinde aralarında geçen konuşmayı Günaydın'a anlattı. Nermin Bezmen "Tolga bana aşık, sadık, sevgi dolu, verici, düşünceli, şefkatli ve bunca çürümenin yaşandığı dünyada sapasağlam ve omurgalı bir duruş sergiledi. Benim için çok özeldi. Onu hayatının tüm acı, hüzün ve kırgınlıklarını unutturmak üzere sevdim. Hassas ve kırılgan bir tabiatı vardı." İşte usta oyuncunun son sözleri…

Tolga Savacı Nermin Bezmen Antika Da

Nermin Bezmen "Hayatımın en kötü günlerini yaşıyorum. O benim eşim, hayat arkadaşımdı. Öğlene doğru vefat etti. Eşimi vasiyeti üzerine Amerika'da defnedeceğiz. Tören cumartesi günü olacak. Yüreğim yangın yeri. Ölmeden önce sabaha kadar sohbet ettik. Sanki gideceğini biliyormuş gibi bana 'Seni hayatımda hiç kimseyi sevmediğim kadar çok sevdim, seviyorum ve hep seveceğim. Senin kadar beni mutlu eden kimse olmadı. Sana ilk günden beri aşığım ve hep aşık kalacağım' dedi.

Tolga Savacı Nermin Bezmen 2024

Nermin Bezmen sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Canım sevdiceğim, hani bir şey anlatmıştın bana: gençliğinde Fenerbahçe burnunda yaşlı bir çift görmüştün el ele ve imrenmiştin. "O günden beri böyle el ele yaşlanacağım bir kadın aradım, ta ki seni tanıyana kadar demiştin bana. Hani onlar gibi yaşlanacaktık, el ele. hani kıyılarda dolaşacaktık yürek yüreğe... denizlere açılacaktık yelkenlilerle.... Şimdi ben yalnız kaldım, sıcaklığın hala tenimde gözlerinin yeşili benim mavilerimde, kıyılar yalnız, sen limandan ayrılan sessiz gemide... Güle güle dev yürekli sevgilim... Yolculuğun biliyorum Cennette..." notunu düştü.

'KIYMETİ BİLİNMEDİ'

Tolga'nın bir sanatçı olarak kıymetinin bilinmediğini düşünüyorum... Ekranlar efendi, yetenekli, entelektüel bir sanatçısını kaybetti. Bu yaşında, bu tecrübesi, mesleki ve fiziki özellikleriyle çok iyi bir karakter oyuncusu olabilirdi.

Bu fırsatı vermediler ona. Ama benim için hasletleri bu kadar da değildi Tolga'cığımın. Bana aşık, sadık, sevgi dolu, verici, düşünceli, şefkatli ve bunca çürümenin dünyasında sapasağlam omurgalı duruşuyla benim için çok özeldi.

Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller vefat etti Tansu Çiller'in eşi Özer Uçuran Çiller vefat etti

Onu hayatının tüm acı, hüzün ve kırgınlıklarını unutturmak üzere sevdim. İnce düşünceli, hassas, kırılgan tabiatı bu devirde onun için çok yorucuydu."

Tolga Savaci 60S 2.3.202460 yaşında hayata veda eden Tolga Savacı'ya Allah'tan rahmet dileriz. Mekânı cennet olsun.

Editör: Haber Merkezi