Türk sinemasında 'Sultan' lakabıyla anılan Türkan Şoray itiraflarıyla gündeme geldi.

Türkan Şoray Kadir Inanir Müjde Ar.jpg

Devler Aşkı, Bodrum Hakimi, Selvi Boylum Al Yazmalım, Sultan, Çalıkuşu, Hayallerim Aşkım ve Sen, Gönderilmemiş Mektuplar gibi unutulmaz filmleriyle tanınan Yeşilçam'ın efsanesi Türkan Şoray Müjdat Gezen'e konuk oldu.

Mujde Ar Kadir Inanir-1"İNANILMAZ BİR SEVİŞME SAHNESİ..."

Müjde Ar'a Münih'te Yaşam Boyu Başarı Ödülü Verildi Müjde Ar'a Münih'te Yaşam Boyu Başarı Ödülü Verildi

Atıf Yılmaz'ın Mine'sinden bahseden Türkan Şoray konuşmasında "Mine'de bütün mesele bir sahne var oraya geliyor (...) Kadını delirtiyorlar, onla oldun bizle de ol filan diye... Baskı maskı derken yazarın evine gidiyor seninle beraber olmak istiyorum diyor. Ondan sonra müthiş bir sevişme sahnesine..." dedi.

Turkan Soray Cihan Unal Mine

Gezen ise "Kim oynuyordu?" diye sorunca Türkan Şoray bombayı patlattı ve "Ondan sonra kocam oldu" dedi. (Yapımda Cihan Ünal başroldeydi)

Mine FilmiTürkan Şoray devamında ise "Atıf Yılmaz'a içimden öldüreceğim seni diyorum. Hadi tamam artık, kavga dövüş o sahneler çekildi, sevişme sahneleri çekildi. Türkan Kanunları kendiliğinden feshettik" ifadelerini kullandı.

Mujde Ar Kadir Inanir Ah Guzel Istanbul

Türkan Şoray konuşmasının bir yerinde ise Ah Güzel İstanbul filminde senaryoya bayıldığını söyleyerek "Bir sahne var Kadir İnanır seferden geliyor ama inanılmaz bir sevişme sahnesi... Yapamam diyorum... Sonra Müjde Ar oynadı ve o filmle patladı" dedi.

Kadir Inanir Ah Guzel Istanbul

Editör: Olcay Ünal Sert