Türker İnanoğlu için ilk tören, İstanbul Maslak'ta kurucusu olduğu TİM Show Center'da yapıldı. Burada ki törende 'Bay Sinema'nın yol arkadaşları konuşmalar yaparak duayen yapımcıyı ve sinemaya katkılarını anlattılar. İnanoğlu'nun naaşı daha sonra Barbaros Hayrettin Paşa Camii'ne getirildi.  Levent'te ki cenaze törene İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Emel Sayın, Hülya Koçyiğit - Selim Soydan, Hülya Avşar, Orhan Gencebay, İlyas Salman, Müjdat Gezen, Nuri Alço, Tamer Karadağlı, Erol Evgin gibi sanat, siyaset, medya ve spor dünyasının önde gelen isimleri katıldılar.

Emelsayin Inanoglu Veda

Müjde Ar'a Münih'te Yaşam Boyu Başarı Ödülü Verildi Müjde Ar'a Münih'te Yaşam Boyu Başarı Ödülü Verildi

Emel Sayın cenaze törenine katılarak Gülşen Bubikoğlu'na başsağlığı diledi.

İnanoğlu'nun eşi Gülşen Bubikoğlu, çocukları Zeynep ve İlker İnanoğlu ile birlikte taziyeleri kabul ettiler. 

Gülşen Bubikoglu Ilyas Salman

İnanoğlu'nun 50 yıllık eşi Gülşen Bubikoğlu, yanına taziyeye gelen İlyas Salman'a "Ne kadar boş değil mi hemen bir anda yok oluveriyorsun" dedi. Yaşadığı üzüntüden bahseden Salman ise "Sanat ölümü korkutmak içindir" cevabını verdi.

Türker İnanoğlu 4.4.2024

İnanoğlu'nu anlatan biyografik kısa filmin gösterimiyle başlayan tören programını damadı Cüneyt Özdemir sundu. Törende, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Hülya Koçyiğit, Ali Sunal, Cem Yılmaz, İlker İnanoğlu ve Zeynep İnanoğlu sahnede konuşma gerçekleştirdi. İlker İnanoğlu konuşması sırasında gözyaşlarına hakim olamadı.

Ilker InanoğluYeşilçam’ın ünlü ismi Türker İnanoğlu’nun veda töreninde konuşan oğlu İlker İnanoğlu, “Vefat ettiği zaman rahatlarım zannediyordum ama çok zormuş. İçimden bir parça kopmuş gibi hissediyorum. Bu kadar üzüleceğimi tahmin etmiyordum” dedi.

Türker İnanoğlu Gülşen Bubikoğlu

Zeynep İnanoğlu ile evlendikten sonra İnanoğlu’nun farklı bir yönünü gördüğünü söyleyen Cüneyt Özdemir, “Çok vefalıydı. Yeşilçam emektarlarına kimseye göstermeden yardım edip yanlarında durmayı biliyordu. İstikrarı sayesinde bunları yaptı. İlklerin adamıydı. Yeşilçam’da pek çok denenmemiş formatı deneyen, video kaseti Türkiye’ye getiren kişiydi. Dizilerin YouTube’da yayınlanmasının önünü açan belki de ilk isimdi. Bunu ilk Erler Film yapmıştı. Çok çalıştı, gezdi, eğlendi, hayatın tadını da çıkardı. Çok güzel yaşadı. Bu dünyadan bir Türker İnanoğlu geçti” diye konuştu.

Türker İnanoğlu Cenzae Töreni

2 Nisan 2024 salı günü hayatını kaybeden ünlü yapımcı Türker İnanoğlu için bugün İstanbul Levent'te Barbaros Hayrettin Paşa Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

Bay Sinema

Türker İnanoğlu'nun naaşı Levent'te kılınan cenaze namazının ardından Kanlıca Mezarlığı'nda aile kabristanında toprağa verildi.

Editör: Haber Merkezi