1995 yılında yapımcı Tahir Conka ile nikah masasına oturan Yasemin Baştan üç yıl önce boşandığını açıkladı.

"Son Akşam Yemeği" filmiyle beyaz perdede yer alan usta oyuncu Yasemin Baştan (Conka), Ceyda Düvenci'nin programı 'Bambaşka Sohbetler'e katıldı.

Yayında, 'Conka' yerine 'Baştan' soyadını kullanan usta oyuncunun bu tercihi Ceyda Düvenci'nin dikkatini çekti. 

Ceyda Düvenci:  "Bunca yıllık kariyerini Conka soyadına inşaa edip, şimdi Baştan'ı seçmek büyük bir cesaret" yorumunu yapınca, Yasemin Baştan, boşandığını açıkladı.

Ünlü oyuncunun Sarp adında bir oğlu var. Yasemin Baştan mutlu günlerinde, boşandığı eşi Tahir Conka ve oğlu Sarp Conka ile objektife böyle poz vermiştiler.

Murat Boz "Tuba ile asla sevgili olmadık. O benim sırdaşım!" Murat Boz "Tuba ile asla sevgili olmadık. O benim sırdaşım!"

"Kendi cumhuriyetimi ilan ettim"

Yasemin Baştan: "Bunun telaffuzuna ihtiyaç da olmadı. Ben programlara katılan da biri değilim. 3 yıl olacak boşanalı sürecin üzerinden 3 yıl geçti. O soyadıyla başladım evet. Şimdi gerçekten Baştan başlıyorum...Kendi cumhuriyetimi ilan ettim diyeyim. Herkes iyi olsun, ben çok iyiyim. Yaşadığım her şeye teşekkür ediyorum. Oğlum 26 yaşında oldu.Benim için gerekli miydi, belki değildi. Şu andaki Yasemin'i çok seviyorum. Çok güldüğüm bir şey oldu, şöyle bir haber okudum bir dizi için 'Rolü Yasemin Conka'ya teklif ettiler ama Yasemin Baştan aldı' o çok eğlenceliydi" dedi.

Editör: Olcay Ünal Sert