Ahu Tuğba taburcu oldu! Tuğba'nın sağlık durumu hakkında yeni gelişme! Ahu Tuğba taburcu oldu! Tuğba'nın sağlık durumu hakkında yeni gelişme!

Usta oyuncu Oya Alasya hayatını kaybetti. Acı haberi Alasya’nın kızı Zeynep Alasya verdi. Köyden İndim Şehre ve Salak Milyoner gibi unutulmaz filmlerde eşi Zeki Alasya ile rol alan Oya Alasya, 74 yaşında hayata gözlerini yumdu. Ünlü oyuncunun ölüm haberini kızı Zeynep Alasya cenaze detaylarını vererek paylaştı. Alasya'nın ölüm haberini paylaşanlar arasında Bizimkiler dizisinin ünlü oyuncusu Müjgan Ağralı da bulunuyordu. Sonrasında Oya Alasya'nın kızı Zeynep Alasya da annesinin bugün defnedileceğini açıklayarak cenaze detaylarını paylaştı.   Türk tiyatro sanatçısı ve sinema oyuncusu olan Oya Alasya, sinemanın merhum usta oyuncularından Zeki Alasya'nın ilk eşiydi.

Oya Alasya kimdir?

1949  İstanbul doğumlu oyuncu Oya Alasya,yapımcı ve yönetmen merhum Zeki Alasya ile evlenmiştir. 1960’lı yılların sonlarına doğru Zeki Alasya ile tanıştı. 1969 yılında bu birliktelik evlilikle taçlandırıldı. Bu evliliğinden Zeynep isminde bir kızı vardır. Zeki Alasya ile  1987 yılında evlilikleri son buldu. Torunu Ali Göltekin Zeki Alasya’nın adeta kopyasıdır ve ona çok benzemektedir. Oya Alasya, kariyerine tiyatro üzerine başladı.

Zeki Alasya ve Oya Alasya birlikte çok sayıda Yeşilçam filminde rol aldılar.

Kapıcının Kızı, Sev Kardeşim, Köyden İndim Şehire, Salak Milyoner, Tamam mı Devam mı ve Üç Gelin Altı Damat isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Özellikle sinema severler tarafından, rol aldığı Köyden İndim Şehire ve Salak Milyoner isimli sinema filmlerinde canlandırdığı Himmet’in karısı rolü ile tanınmıştır.

Editör: Haber Merkezi