Geçtiğimiz günlerde Bülent Ersoy, Zeki Müren'in acımasız ve kıskanç biri olduğunu söyleyerek başından geçenleri anlatmıştı. Yılmaz Morgül sosyal medyada yaptığı paylaşımda isim vermeden Ersoy'a yanıt verdi.

"Dünya Güzellerim Masada" programında yeniden bir araya gelen Bülent Ersoy, Safiye Soyman ve Banu Alkan her hafta sohbetleriyle sosyal medyanın gündemine oturdu. Ersoy bu kez de Zeki Müren'in acımasız ve kıskanç biri olduğunu söyleyerek başından geçenleri anlattı.

Bülent Ersoy'un Zeki Müren ile ilgili sert sözlerine Safiye Soyman ve Banu Alkan'ın seyirci kalması sosyal medyada büyük tepki çekti. Müren'in yeğeni Özlem Güner, Safiye Soyman'ın Bursa da evini de bildiğini belirterek şaşırdığını söyledi.

 "Hiç kimse bilmez bunu" diye sözlerine başlayan Bülent Ersoy; "Müzeyyen Senar bana ‘Benim yerimi alacaksın’ derdi. Zeki Müren de bunu duyunca ‘Allah’ım bu Japon’un canına al’ demiş benim için. O bana ‘Japon Çiçeği’ derdi. Çalışanlarına eski televizyonunu vermiş, sonra da ‘Siz bunu benden çaldınız’ diye şikâyetçi olmuş. Bütün çalışanları falakaya çekmişler. Zeki Müren acımasız bir insandı. Bana olan kıskançlığından öldü.” dedi. Ersoy'un bu açıklamaları kısa sürede sosyal medyada gündem oldu.

Murat Boz "Tuba ile asla sevgili olmadık. O benim sırdaşım!" Murat Boz "Tuba ile asla sevgili olmadık. O benim sırdaşım!"

Yılmaz Morgül, Ersoy'un açıklamalarına sosyal medyadan paylaştığı video ile yanıt verdi. Morgül paylaşımını "Ölmüş insanın arkasından rahmet verilir; dua edilir. Zeki Müren’i aşağılayan yargılayan kibir sahipleri benim için bitmiş insanlardır. İnsanlıktan nasibini alamamıştır. Bu futursuzca beyanatlar veren kişinin hayatını incelediğimizde ses sanat değerini skandallarla sansasyonlarla polemiklerle ağza alınmayacak kelimelerin kavgalarında gündemi sürekli işgal ettiğini görebiliriz. Kibirin, kompleksin, kıskançlığın ne kadar kötü karakter yapıları olduğunu hepimiz bilebiliriz. Bu gelip geçici dünyanın kimselere kalmayacağını insanlığımızla anılacağımızı yaşarken dua edip almamız gerektiğinin altını çiziyorum. Yüce Allah hiç bir kuluna kul hakkıyla yaşamayı nasip eylemesin. Saygı ve sevgilerimle." notu ile paylaştı.

Bülent Ersoy'un Zeki Müren'le ilgili sert sözleri nedeniyle; yeğeni Özlem Güner, Yılmaz Morgül, Müşerref Akay, Sacit Aslan, Selahattin Taşdöğen ve VJ Bülent Diva'ya sosyal medyadan eleştirilerde bulundular.

Zamanında Diva'nın elini öperek başına koyan Yılmaz Morgül, Bülent Ersoy'un Zeki Müren iddialarına sert sözlerle yanıt verdi.

Editör: Haber Merkezi