Usta sanatçı Zuhal Olcay, NTV ekranlarında yayınlanan Empati'de, Ahmet Mümtaz Taylan'ın konuğu oldu. Uzun süredir hiçbir televizyon programına katılmayan Zuhal Olcay, yaşanmış hikayelerle Empati kurarken, kendisine dair çok özel anılar paylaştı, yorumlar yaptı. 

Sanatçı Zuhal Olcay, 12 yıllık eşi Haluk Bilginer'den 2004'te tek celsede boşanmıştı. Olaylı şekilde ayrılan ünlü çift, yıllar sonra 'Kel Diva' adlı oyunda bir araya geldi. Evliliğin bitişinin Bilginer'in Aşkın Nur Yengi'ye olan aşkı olduğu iddia edilmişti.

Aşkın Nur Yengi'den ayrılarak Zerrin Tekindor ile aşk yaşayan Bilginer yıllar sonra kızı Nazlı'nın annesi Yengi'ye geri dönmüştü.

Yaşadığı ihanetin acısını bir türlü unutamayan Zuhal Olcay 2021 marttaki bir konserinde de ‘Dünden Sonra Yarından Önce’ şarkısını söylerken “Kadınla erkek tanışırlar, sevişirler, evlenirler. Sonra da erkek daha genç bir kadın için eşini terk eder” diyerek Haluk Bilginer ve Aşkın Nur Yengi’ye gönderme yapmıştı.

Yaşananlardan yıllar sonra bir dergiye röportaj veren Zuhal Olcay, "O aldatılma duygusu kolay değil. İnsan çok ağlıyor, üzülüyor. Güçlü durmak isterken de hırpalanıyorsun." demişti.

Zuhal Olcay, ntv de oyuncuların evliliği hakkında konuştu.

OYUNCULARIN EVLİLĞİ ZOR DEĞİL!

NTV de evlilik üzerine yorum yapan Zuhal Olcay; "Oyuncuların evliliği zor değil, evlilik başlı başına zor. Karı kocanın ikisi de oyuncu olunca, ister istemez yarış oluyordur, olmaması mümkün değil. Eğer başabaş giden bir yetenek ve kariyerden söz ediyorsak hele, felaket bir şey... Ama o başabaşlığı, akıllı ve güzel insanlar bir bütün yapıp, ailenin, tiyatronun yararına kullanır ve çok da güzel sonuçlar elde eder." dedi.

Ersoy'dan kendisini yalancılıkla suçlayan Arto'ya yanıt geldi Ersoy'dan kendisini yalancılıkla suçlayan Arto'ya yanıt geldi

Aşka inanıyorum
Aşka inandığını belirten Zuhal Olcay; "Aşkın ömrü var, maksimum 5 yıl bile değil... Bir kızım olduğu için ve hayatta güvenebildiğim bir varlık olduğu için çok mutluyum." dedi.

ZUHAL OLCAY BÜYÜDÜĞÜ EVE GİRERSE...
Zuhal Olcay, doğup büyüdüğü Üsküdar Fıstıkağacında evlerinin önünde geçerken, evin eşyalı kiralık olduğunu görüp, emlakçıyla evi gezdiğini açıkladı. İşte o cümleler: "Çok yeni bir şey oldu, 1 buçuk 2 ay önce o evin olduğu mahalleden geçerken evin mobilyalı olarak kiraya verildiği ilanını gördüm. Ben buraya girmek istiyorum dedim. 25 yıllık emektar çalışanlarımla beraberdim, o evi bana gösteren emlakçı arkadaş kusura bakmasın... Eve girdim, bütün odaları dolaştım. Gömme dolaplar, mutfakdaki dolaplar, 30 yıl önce ayrılmışım o evden düşün, o koridora girdim, o koridorun çok iyi bir akustuği vardı, herkes evden gittikten sonra bütün kapıları kapatır saatlerce şarkı söylerdim. Bir baktım koridora, ne kadar küçük bir koridormuş... Zaten 2 oda 1 salon bir evdi... O koridorun içine onca hayali nasıl sığdırmışım şaştım kaldım. Çok enteresan bir şeydi... O küçücük koridorda bir gelecek inşa etmişim kendime farkında olmadan..."


ÇOK MUTLU BİR ÇOCUKLUK GEÇİRMEDİM
Ahmet Mümtaz Taylan'ın çocukluğuna dair "Mutlu bir ev miydi?" sorusuna Zuhal Olcay şu yanıtları verdi: "Çok değil... Anlaşamıyorlardı çok fazla, ikisi de birer birer baktığında çok tatlı insanlar, ama malesef yanlış cast. Dolayısıyla çok mutlu bir çocukluk geçirmedim... Haksızlık etmeyeyim, sanatçı olmamda, bu yolda eğitim almamda, hayallerimi gerçekleştirmem konusunda gördüğüm destek çok büyük, ailemde çok fazla sanatçı var. Çok fazla destek gördüm ailemden. Huzur içinde uyusunlar"

Editör: Olcay Ünal Sert