Yapımı CNS Production ve HM Production’ın üstlendiği Murat Göğebakan’ın yaşam öyküsünü sinema perdesine taşıyacak, cuma günü vizyona girmeye hazırlanan ‘Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı’ filminin galası 5 Aralık Salı akşamı Biletinial Torun Center Sinemaları’nda gerçekleştirildi.

Güray Yılmaz, Güney Kılınç, İlkay Özşen, Atınç Ayyıldız, Ali Ayyıldız (yönetmen ve senarist), Merve Kansu, Burak Sevinç, Tuvana Türkay, Faruk Pakiş. 

Göğebakan’ın mücadelelerle geçen hayatını sinema seyircileriyle paylaşmaya hazırlanan filmin gösterimi öncesi basının sorularını yanıtlayan film ekibi duygularını dile getirdi.

Ferhat Göğebakan (Murat Göğebakan amcası), Bülent Işıl Göğebakan (oğlu), Göğebakan'ın ilk eşi galada hazır bulundular.

Ali Ayyıldız: Biz Murat Göğebakan’ın hayatının başlangıcından sonuna kadar bu filmde işledik. Murat Göğebakan’ın göründüğünden daha duygusal bir yapısı vardı, daha derin bir alanı vardı. Bu derinliği yansıtmak için çok çalıştık. 

Ahu Tuğba Los Angeles'ta trafik kazası geçirdi Ahu Tuğba Los Angeles'ta trafik kazası geçirdi

Burak Sevinç ve Tuvana Türkay objektife birlikte poz verdiler.

Burak Sevinç: Filme çok kısa bir sürede hazırlandık ancak yönetmenimiz aynı zamanda senaryo sürecinde de yer aldığı için onun değerlendirme ve deneyimlerinden yararlandık. Kendisinin en doğal halini yansıtmaya çalıştık. Kanser sürecini aktarabilmek için bir makyaj ve uzun saçlarını gösterebilmek için bir peruk kullanıldı onun dışında hiçbir şekilde plastik makyaj kullanılmadı. Şarkılar benim tarafımdan seslendirildi. Benim şahsi fikrim eğer bir biyografi filminde yer alıyorsa oyuncu kendi sesini kullanmalı diye düşünüyorum. Umarım benzetebilmişimdir ve seyirci tarafında karşılığını alır. 

Tuvana Türkay: Filmde Murat Göğebakan’ın ikinci eşini canlandırdım. Biyografi filmlerinde gerçek karakterleri canlandırdığımız için bunun ağırlığını oyuncu her zaman taşır, biz de taşıdık. Ali hocam çekim sürecinde çok destek oldu. Hiç kimseyi üzmek kırmak değil amacımız. Tüm arkadaşlarımın eline sağlık. Ortaya çok duygusal bir film çıktı.

Murat Göğebakan’ı canlandıran Burak Sevinç’e, Tuvana Türkay ve Hande Soral eşlik ettiği filmin oyuncu kadrosunda Merve Kansu, Necmi Yapıcı, Feride Çetin, Levent Tülek, Durukan Çelikkaya, Faruk Pakiş, Güney Kılınç yer alıyor.  Filmin yönetmenliğini Ali Ayyıldız üstlenirken, senaryosu Ali Ayyıldız,  Lütfi Albayrak  ve Sezgin Irmak imzası taşıyor. 

Merve Kansu

Kral FM’in medya sponsoru olduğu film milyonların kalbindeki yeri hiç eksilmeyen, adı halen ve daima ‘sevda’ ile anılan Göğebakan’ın hayata tutunma hikayesini, başarı müzik yolculuğunu ve aşk ile olan sınavlarını anlatıyor.

 ‘Murat Göğebakan: Kalbim Yaralı’ 8 Aralık’ta sinemalarda.

Editör: Olcay Ünal Sert