Türk Sineması'nın sevilen oyuncularından Bahar Öztan'dan acı haber geldi. Geçtiğimiz yıl daha önce 3 kez yendiği kansere tekrar yakalanan Öztan'ın tedavisi yeniden başlamıştı. Kolon kanseri ile mücadele eden ünlü oyuncu bu akşam hayatını kaybetti.

Yeşilçam’ın gamzeli güzeli, oyuncu Bahar Öztan (61), bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Acı haberi Bahar Öztan'ın oğlu Yiğit Çolak duyurdu. 

Bahar Oztan Acı Haber Acıklamasi

CANIM ANNEM BU GECE HUZURA KAVUŞTU...
Ünlü sanatçının oğlu Yiğit Çolak acı haberi böyle duyurdu: Canım Annem bu gece huzura kavuştu!..

Bahar Öztan, Şakirin Camii'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

Bahar Oztan VedaHülya Koçyiğit  acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu:

"Birbir gidiyor Yeşilçam emekçileri… Yazmak bile zor geliyor artık… Boğazımda bir düğüm… Uzun zamandır amansız hastalıkla mücadele eden, Türk sinemasının gamzeli güzeli Bahar Öztan’ın vefat haberini büyük bir üzüntü ile öğrendim. Kendisine Allahtan rahmet, tüm sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun."
Bahar_Oztan_2023

DUALARINIZA İHTİYACIM VAR
Bahar Öztan, geçtiğimiz ekim ayında sağlık durumunu sosyal medya hesabında takipçileri ile paylaşmıştı:

"Herkese selam ve sevgiler. Uzun zaman oldu yazamadım sizlere dün İstanbul’a hastaneye geldim. Benim kıymetli hocalarımın kararı önümüzdeki hafta ameliyat olacağım yönünde. Her zamanki gibi dualarınıza ve sevginize ihtiyacım var."

Bahar Öztan 80 LerBahar Öztan Kimdir?

11 Ağustos 1962 İskenderun doğumludur. İstanbul'da büyümüştür. Elidor Reklamıyla ilk kez ekranlarda gördüğümüz sanatçı, sayısız reklam filminde yer almıştır. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde Gamzeli Güzel olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır. Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan'ın yapımcılar tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı.

bahar oztan kemal sunal

Kemal Sunal ve Bahar Öztan, Yeşilçam filminde görülüyorlar.

Oyunculuğu

Ahu Tuğba yoğun bakımdan çıktı normal odaya alındı Ahu Tuğba yoğun bakımdan çıktı normal odaya alındı

Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı. Bahar Öztan, Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur. Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy'la halk konserlerinde ve Seda Sayan'la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurt içi ve yurt dışı sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında Bodrum Yalıkavak'ta butik oteli Spring Otel'i işletmeye başladı. 1993'te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999'da Bodrum'da Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika'ya gitti. Uzun bir süre Amerika ve Bodrum'da yaşayan oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul'a yerleşti. En son 2007 yılında Koliba Film'in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film'in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. Bahar Öztan, yıllar sonra ilk defa 2011 yılında yönetmenliğini fortuna Zafer'in yaptığı Nutri Fin reklam filmiyle ekrana geri dönmüştür.

Bahar Oztan 004

Bahar Öztan 80'li yıllarda Yeşilçam filminde görülüyor.

Bahar Öztan Gülden Karaböcek, Nuri Alço, Dsc0671 Fotoğraf Muharrem ErdemirYeşilçamın efsanesi Bahar Öztan, Çiçek Bar da Gülden Karaböcek ve Nuri Alço ile birlikte görülüyorlar. (2017, Fotoğraf: Muharrem Erdemir)

Editör: Olcay Ünal Sert