Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Haberi alan Çaçan'ın hayranları ise evinin önünde toplanmaya başladı.

Sabah saatlerinde yürüyüş yapmak için evinden çıkan Türk Halk Müziği sanatçısı Burhan Çaçan, eve döndükten sonra geçirdiği kalp krizi sonucu 62 yaşında hayata gözlerini yumdu. Çaçan'ın bir süre önce kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gördüğü öğrenildi. Kısa sürede Twitter'da gündem olan Çaçan'ın ardından onlarca taziye paylaşımı yapılmaya başlandı. Haberi alan Çaçan'ın hayranları ise evinin önünde toplanmaya başladı.

Fotoğraf: Olcay Ünal Sert

"CENAZESİ YARIN OLACAK"

Sosyal medya hesabından paylaştığı videoda Burhan Çaçan'ın ölümünden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren şarkıcı Ferman Toprak, "Hepimizin başı sağ olsun. Hepimizin yüreği yanıyor. Cenazesi Cuma günü öğleğin Fatih Camii'nde olacak" dedi.

Burhan Çaçan - Olcay Ünal Sert

Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Olcay Ünal Sert, "Efsane sanatçı Burhan Çaçan ile 2010 yılında TRT Müzik'te yayınlanan 'Unutulmaz' adlı belgeseli hazırlamak için biraraya gelmiş, bize hayatını anlatmıştı. Şişli de hoteli vardı, son yıllarında orasıyla ilgileniyordu, ekranlara çıkmıyordu. Yeri dolmayacak sanatçılardan. 'Ayaz Geceler' ile her daim yaşayacaktır" dedi.

Burhan Çacan'ın cenazesi Cuma günü öğlen namazında Fatih Camii'nden kaldırılacak

Burhan Çaçan - Olcay Ünal Sert

TÜRSAK Vakfı 12. Olağan Kurucular Kurulu Toplantısı gerçekleşti TÜRSAK Vakfı 12. Olağan Kurucular Kurulu Toplantısı gerçekleşti

BURHAN ÇAÇAN KİMDİR?

Burhan Çaçan, 17 Ekim 1960 yılında Ağrı'da dünyaya geldi. 1978 yılında TRT Erzurum Radyosunun açmış olduğu amatör sesler yarışmasını kazandı. Daha sonra Ankara'ya, ardından İstanbul'a geldi. 1981 yılında ilk albümünü çıkardı. Sefa Geldin, Ben Yarime Neler Alayım, İpek Mendil, Memik Oğlan, Ayaz Geceler, Yağ Yağmur ve Vurun Dalgalar isimli albümleri ile müzik dünyasında yer edindi. Ağlama, Her Yer Karanlık, Ayaz Geceler ve Yağ Yağmur isimli dört sinema filmi çekmiştir. İlahiler 99 ve Mevlüt Ve İlahiler isminde iki tane de ilahi albümü yapmıştır.

Editör: TE Bilisim