Cenaze töreninde 'Boş Kalan Çerçeve' şarkısı gerçek oldu

Verdiği kötü haberlerle ismi 'Felaket Tellalı'na çıkan Onur Akay, büyük bestekâr İsmet Nedim'in vefat ettiğini duyurdu.  Akay, şarkıları ile albüm ve sahnelerde büyük para kazanan solistlerin büyük vefasızlık yaptığını, cenaze törenine solistlerin katılmadığını belirterek usta bestekârın “Boş Kalan Çerçeve” şarkısının gerçek olduğunu ifade etti.

İsmet Nedim Saatçi Cenaze 3

19 mart 2024 de Almanya da ki huzurevinde 93 yaşında hayatını kaybeden Türk sanat müziğinin usta bestekârı ve ses sanatçısı İsmet Nedim Saatçi, 23 Mart 2024 Cumartesi günü  İstanbul da son yolculuğuna uğurlandı.

İsmet Nedim Saatçi Cenaze 1

Sanat camiasından hiç kimsenin katılmadığını ve İsmet Nedim Saatçi’ye vefasızlık yapıldığını ifade eden Onur Akay, “İsmet Nedim Saatçi Hocamızın cenazesi, 22 Mart 2024 Cuma günü Almanya Berlin Şehitlik Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra, İstanbul’a gönderildi. Dün, (23 Mart 2024 Cumartesi günü) ise Levent Afet Yolal Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası, son yolculuğuna uğurlandı ve Silivri Selimpaşa Mezarlığı’nda toprağa verildi. Senelerce hem sahnelerde hem de albümlerde İsmet Nedim şarkıları ile büyük para kazanan solistler, büyük vefasızlık yaptı. Cenaze namazı kılınırken İsmet Nedim’in tabuta dayalı olan fotoğrafı yere düştü ve çerçeve paramparça olunca, herkes sanatçının Boş Kalan Çerçeve şarkısının gerçek olduğunu ifade etti. Mekânı cennet olsun inşallah.” ifadelerini kullanarak cenazede çekilen fotoğrafları paylaştı.

Ölümsüz şarkıların bestekârı Bilge Özgen hayatını kaybetti Ölümsüz şarkıların bestekârı Bilge Özgen hayatını kaybetti

İsmet Nedim Son Fotoğrafı

Ayrıca İsmet Nedim Saatçi’nin 1 ay önce çekilen son fotoğrafını da sosyal medyada paylaşan Akay, yazısında Sanat Güneşi Zeki Müren ve Diva Bülent Ersoy’un İsmet Nedim Saatçi için daha önce söylemiş olduğu sözleri kaleme aldı.

Zeki Müren: İsmet Nedim Bey, lütfen hayranlarınızın başına benim ismimi yazınız. Mûsıkîmiz zenginleşti. Gerek söz, gerek saz, gerek aralık bakımından… Sizi takdirle anacağım.” (1965, Ankara Radyosu)

Bülent Ersoy: İsmet Nedim sineğin kanadının sesini notaya alan büyük bir sanatkârdır. (Pop Star Yarışması)

İsmet Nedim Son Fotoğrafı İç

İsmet Nedim şarkıları Türkiye'nin en ünlü solistlerince her dönem seslendirildi.

Bestelerinden Bazıları:

Agora Meyhanesi

Boş Kalan Çerçeve

Arım, Balım, Peteğim

Benim de Canım Var

Kalpsiz

Oyun Bitti

Seven Ne Yapmaz

Adını Anmayacağım

Editör: Olcay Ünal Sert