Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Sahiplerini Buldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Müzikte Emel Sayın, bilimde Süleyman Uludağ, kültürde Ali Birinci, resimde İlhami Atalay, karikatürde Hasan Aycın, sinemada Sami Şekeroğlu, dijital sanatta Refik Anadol, mimaride Sinan Genim ve edebiyatta Nazan Bekiroğlu ödüle layık görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan törende hazır bulunan Sayın, Uludağ, Birinci ve Atalay ile törene katılamayan sanatçılardan Hasan Aycın adına Harun Selman Aycın’a, Refik Anadol adına Feyza Anadol’a, Sami Şekeroğlu adına Prof. Dr. Alev İdrisoğlu’na ve Nazan Bekiroğlu adına Leyla Didar Bekiroğlu’na ödüllerini verdi.

Müzik dalında büyük ödülü alan Emel Sayın "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülünü aldığım için çok mutluyum." dedi.

VEFA ÖDÜLLERİ
Erdoğan, vefa ödüllerine layık görülen yazar Attila İlhan’ın ödülünü Kerem Alışık’a, Barış Manço’nun ödülünü Batıkan Manço’ya, Semiha Ayverdi’nin ödülünü Necdet Şendil’e, Muhsin Ertuğrul’un ödülünü Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Tamer Karadağlı’ya, İsmail Hakkı Uzunçarşılı’nın ödülünü de Deniz Uzunçarşılı’ya takdim etti.

Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici de katıldı.

Ödül takdiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ödül sahipleriyle fotoğraf çektirdi.

Aşk-ı Memnu'nun Şayeste'si Fatma Karanfil hayatını kaybetti Aşk-ı Memnu'nun Şayeste'si Fatma Karanfil hayatını kaybetti

Törende Orhan Gencebay - Sevim Emre çifti ile Hülya Koçyiğit de hazır bulundu. 

Editör: Haber Merkezi