Gemlik Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu

Önceki gün Zeytindalı Meydanı’nda yapılan, sunuculuğunu Yetkin Dikinciler’in üstlendiği törende Yeşilçam’ın usta oyuncusu Ediz Hun’a ‘Eşref Kolçak Onur Ödülü’ takdim edildi.

Meral Çetinkaya, Cihat Tamer, Ahmet Mekin ve Celile Toyon’a da ‘Sinemaya Emek Ödülleri’ verildi. Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, gecede yaptığı konuşmada “Sanatçıların kıymetini yaşarken bilmek gerekir” dedi.

Törende, festival kapsamında düzenlenen kısa Film yarışmasının kazananları da açıklandı. Yarışmada Kasım Ördek’in “Babamın Öldüğü Gün” filmi birinci, Özgür Can Uzunyaşa’nın “Cehennem Boş Tüm Şeytanlar Burada” filmi ikinci ve Orkun Göntem’in “Babamın Deniz Yatağı” filmi üçüncü oldu.

Ahmet Mekin’in ödülünü Erkan Can teslim aldı.

Sinema sanatçısı Murat Soydan son yolculuğuna uğurlandı Sinema sanatçısı Murat Soydan son yolculuğuna uğurlandı

‘Eşref Kolçak Onur Ödülü’nü Hale Soygazi’nin elinden alan Ediz Hun, “Bu benim aldığım en anlamlı ödül” dedi.

Sanatçı Ediz Hun yaptığı konuşmada;, ‘’Eşref Kolçak, hem iyi bir dost hem büyük bir aktördü. Aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Bu benim aldığım en anlamlı ödül’’ dedi. Soygazi ise ‘’Sinemaya ilk girdiğimde Ediz’le karşılaştım, o yüzden bu ödülü ona vermek çok gurur verici.’’ dedi.

Meral Çetinkaya ödülünü “Sinema tutkudur” diyerek aldı.

Meral Çetinkaya duygularını ‘Sinema tutkudur. Gerçekten öyle… Başkanı ve festival ekibini kutluyorum. Cumhuriyetin 100. Yılında inşallah festival çok güzel günler yaşayacak.’’ diyerek açıkladı.

Cihat Tamer’e ödülünü Mehmet Uğur Sertaslan takdim etti.

Cihat Tamer ‘’Gerçekten çok güzel bir festival. Her sene bu festivale gelmek isterim. 1960’ta Bakırköy Halkevi’nde başlayan serüven bugünlere geldi. Sağlığım elverdiği sürece devam edecek çünkü daha çok söyleyeceğim sözler var. Nazım’ın söylediği gibi giderayak bitirilecek işlerim var. Bu ödülü de tüm sanat emekçileri için alıyorum.’’ dedi.

Ödül töreni ardından Melek Büyükçınar'ın konseri gerçekleşti. Büyükçınar şarkılarıyla katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı. 

Editör: TE Bilisim