Ceyda Düvenci NTV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Bambaşka Sohbetleri'nde Perşembe günü Nurgül Yeşilçay'ı konuk etti. Yapımcılığını BBO Yapım Şafak Bakkalbaşıoğlu ve Mahperi Altun Uçar'ın üstlendiği Bambaşka Sohbetler'de Nurgül Yeşilçay, tüm dünyanın konuştuğu ve Mahsa Amini adlı 22 yaşındaki genç kadının ölümüyle sonuçlanan İran'daki kıyafet kuralları konusunda, sinema filminde yaşadıklarını anlattı. Yeşilçay'ın anlattıkları gündeme oturacak!

NURGÜL YEŞİLÇAY İRAN'DAKİ FİLMLE ŞİMDİ ÖDÜL ALDI AMA, KIYAFET SORUNU NEDENİYLE ÖNCE KADRO DIŞI BIRAKILDI!

Ceyda Düvenci Nurgül Yeşilçay'a pandemi öncesi rol aldığı İran'da çekilen film Beautiful Jinn / Güzel Cin'i hatırlatarak 'Okuduğum kadarıyla rahatsız mı oldular seni istemediler mi bir şeyler oldu orada, şimdi ödül aldığın İran filmini soruyorum" diyerek konuya girdi.

Ahu Tuğba yoğun bakımdan çıktı normal odaya alındı Ahu Tuğba yoğun bakımdan çıktı normal odaya alındı
NURGÜL YEŞİLÇAY İLK KEZ ANLATTI

Nurgül Yeşilçay ise "tam gündemle alakalı" diyerek İran'da yaşadıklarını anlattı: "Bizim diziler dünyada çok satıldığı için İran'da da seviliyorum, ben de İranlıları seviyorum, teklif getirildi, İran sinemasını da çok sevdiğim için gittim. İsfahan'da çekiyoruz, sokakta geziyorum, İran'da baş örtüsünü saçının her tarafını kapatarak takmıyorsun, saçların görülebiliyor, sadece bir örtünün olması şart... İran'a girdiğiniz anda turist de olsan vatandaş da olsan takıyorsun. Düşen bir şey aynı zamanda, bunun bu kadar ciddiye alındığını tahmin etmedim çünkü, önümden saç görünüyor, yandan saç görünüyordu... Ben poz verirken başımdaki örtü arkaya doğru düşmüş. Bu basında yer aldı İran basınında, olay bir büyüdü bir büyüdü... Hadsiz yazanlar var, ne demek başını örtmemek yazanlar var...
BEN ZATEN ÖRF ADET SEVERİM

Ben zaten örf, adet severim, sen bir yere gidip de kendi örf adetinle gidemezsin, ben senin evine gelsem, senin evinin kuralları vardır... Saygı da bunu gerektirir.

İran haklı çok tatlı bir halk. Kendi kendine sonra çözüldü sorun... İkiye ayrıldılar, bir kesim kız kapatmış işte dedi, kendi kendine açılmış dediler ama o ara çok rahatsız olanlar oldu. Yaşadığım şu an o kadar güncel bir konu ki...
Müthiş bir baskı var, dışarıdan gelen bir insan olarak öyle hissettim, düşün İranlı kadınlar neler yaşıyor..."

Editör: TE Bilisim