Yapımını CNP Film’in, yapımcılığını Mehmet Canpolat’ın üstlendiği, Türkiye’nin yakın tarihinin unutulmaz olaylarından birini beyazperdeye taşıyan ‘49’ filmi, 20 Ocak 2023’te sinemalarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

2014 yılında Musul’a saldıran DEAŞ militanlarının Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu’nda görevli 49 Türkiye vatandaşını esir almasının ardından yaşananları konu edinen filmde yıldız oyuncu İsmail Hacıoğlu usta istihbaratçı Oğuz rolünde seyirciyle buluşacak.

İsmail Hacıoğlu aksiyon sahnelerindeki performansı ile çok konuşulacak

Son yıllarda sinemamızın en çok bilet kesen oyuncularının başında gelen İsmail Hacıoğlu, ‘49’un hazırlık sürecinde saha ajanı karakterinin gerektirdiği şekilde yakın dövüş ve silah kullanma eğitimleri aldı. Hacıoğlu’nun canlandırdığı, bölgeyi çok iyi bilen ve sızma operasyonlarındaki ustalığı ile tanınan Oğuz, esirlerin kurtarılması için düzenlenen operasyon için Milli İstihbarat Teşkilatı’nın ilk tercihi oluyor.

Başrolünde İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir, Sinan Tuzcu, Doğukan Polat, Hasan Küçükçetin ve Kerem Alışık’ın yer aldığı ‘49’, prodüksiyon kalitesi, etkileyici görsel efektleri ve heyecan dolu öyküsü ile sinema sezonuna damgasını vuracak.

Senaryosu Barış Erdoğan ve İlker Arslan tarafından kaleme alınan ‘49’un yönetmenliğini Hakan İnan üstlendi.

‘49’, 20 Ocak 2023’te sinemalarda!

‘49’un öyküsü:

11 Haziran 2014’te binlerce kişilik DEAŞ gücü, Irak’ın Musul kentine saldırdı. Yerel güvenlik güçleri direnmeden şehri terk edince, bütün Musul DEAŞ’ın eline geçti. Türkiye’nin Musul Başkonsolosluğu, DEAŞ militanları tarafından işgal edildi ve 49 personel rehin alındı. ‘49’ filmi, Musul'da DEAŞ tarafından esir alınan 49 Türk vatandaşını kurtaran MİT mensuplarının gerçek hikayesini anlatıyor.

49 - KÜNYE

YAPIM

CNP FILM

YAPIMCI

Mehmet Canpolat
Sadi Canpolat

ORTAK YAPIMCILAR

İbrahim Akdrashev

Erken Ialgashev

Neşe Aksoy kötü haberi kendisi duyurdu Neşe Aksoy kötü haberi kendisi duyurdu

YÖNETMEN

Hakan İnan

SENARYO

Barış Erdoğan, İlker Arslan

OYUNCULAR

İsmail Hacıoğlu

Hande Doğandemir

Sinan Tuzcu

Doğukan Polat

Hasan Küçükçetin

Ve

Kerem Alışık

TÜRÜ

Aksiyon

VİZYON TARİHİ

20 Ocak 2023

Editör: TE Bilisim