'Krallar Savaşıyor' (Excalibur) filminde hayat verdiği 'Perceival' karakteriyle hafızalara kazınan İngiliz oyuncu Paul Geoffrey, 68 hayatını kaybetti. Geoffrey'nin 3 Haziran günü Santa Fe'de kanser nedeniyle yaşamını yitirdiği açıklandı. Kariyeri boyunca, aralarında ''Wuthering Heights'', ''Better Call Saul'' ve ''Excalibur'' gibi yapımların da bulunduğu pek çok dizi ve filmde rol alan oyuncu Paul Geoffrey'den acı haber geldi. Kanserle mücadele eden ünlü isim, 68 yaşında hayata veda etti. Oyuncunun, New Mexico'da kanser nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi. Ünlü oyuncunun vefatı yakınlarını ve sevenlerini yasa boğdu.

OSCAR'A ADAY GÖSTERİLMİŞTİ

Kadir İnanır uyandırıldı... Artık entübe değil!. Kadir İnanır uyandırıldı... Artık entübe değil!.

Kral Arthur ve Yuvarlak Masa Şövalyeleri efsanesinin yeniden anlatıldığı 1981 yapımı ''Excalibur'' filmindeki rolüyle öne çıkan Geoffrey, 1981’de Cannes'da ödül kazanmış ve Oscar'a da aday gösterilmişti. Geoffrey, 1955 yılında İngiltere'de doğdu ve 1990'lu yılların başında Santa Fe'ye taşındı ve emlakçılık yapıyordu.

ROL ALDIĞI BAZI YAPIMLAR

Paul Geoffrey'nin rol aldığı diğer yapımlar arasında ''Greystoke: The Legend of Tarzan'', ''Anna Karenina'', ''Poirot'', ''Inspector Morse'', ''The Man from Moscow'', ''The Jewel in the Crown'', ''Napoleon and Josephine: A Love Story'', ''Acapulco HEAT'', ''Better Call Saul'' bulunuyor.

Editör: TE Bilisim