Usta oyuncu Oya Alasya hayatını kaybetti Usta oyuncu Oya Alasya hayatını kaybetti

Leyla Kenter'den acı Haber geldi. Uzun yıllardır kanser tedavisi gören Kenter, 70 yaşında hayatını kaybetti.

'ANNECİĞİNE KAVUŞTUN'

Kötü haberi duyuran oyuncu Gül Onat, Instagram hesabından; 'Sevgili Leylâ anneciğine kavuştun. Nur içinde yat. Çok Üzgünüm' mesajını paylaştı.

LEYLA KENTER KİMDİR?

29 Mart 1952 tarihinde dünyaya gelen Yıldız Kenter'n kızı Leyla Kenter, bir dönem işi dolayısıyla Kenya’da yaşamıştır. Leyla Kenter, Cambridge’de iki fakülte bitirmiş ve ardından Dışişleri Bakanlığı personeli olmuştur. Aynı dönemde beraber çalıştığı arkadaşı ile dünyaevine giren Leyla Kenter, eşiyle aynı yerlerde çalışma imkânı bulamaması dolayısıyla görevinden istifa etmiştir.

Büyükelçi olarak görev yapan eşiyle birlikte Türkiye'ye geldiği dönemlerde Bilkent Üniversitesi'nde dersler veren Leyla Kenter, bir dönem kanser tedavisi görmüştür.

Yıldız Kenter ve Leyla Kenter, Neşe Karaböcek ile başrol oynadıkları 'Anneler ve Kızları' adlı sinema filminde görülüyorlar.

Yıldız Kenter'in Nihat Akçan evliliğinden olan kızı Leyla Kenter, aynı zamanda Başlık Parası (Nazlı) 1973, Fatma Bacı (Ayşe) 1972, Vahşi Çiçek (Sema) 1971, Anneler Ve Kızları (Iraz) dizilerinde de rol almıştır.

Yıldız Kenter ve kızı Leyla Kenter Tepedelen, 2010 yılında Kenter'in eşi Şükran Güngör'ü ölümünün 8. yılında hep birlikte anmşlardı.