Enflasyonda bir düşüş beklemeyin.
Zira, Enflasyonun düşmesi için hiçbir ekonomik tedbir alınmamaktadır.
Enflasyonun düşmesi için alınacak ekonomik tedbirler piyasayı daraltır. Bu da, seçim öncesi iktidarın hiç istemiyeceği bir durumdur.
Zaten Devlette tasarruf ve hatta israftan kaçınma hiç gündeme bile gelmemektedir.
Tek beklenti, sadece yurt dışından gelecek olan yatırım ve sıcak paradır.Böylece döviz düşebilir ve ithalât maliyetleri düşer.
Lâkin ülkedeki Adalet sistemi ve tek adam rejiminin belirsiz tutumu yabancı yatırımcıya hiç güven vermediği için, yurt dışından para bulmak, yatırımcı bulmak da pek o kadar kolay değildir.
Ülkenin son varlıkları da satılmaktadır. Yerel seçimler sonrası Türkiye'de Ekonomi bu gunleri çok çok aratacak bir duruma gelecektir.
Türkiye'de Ekonomi haricinde ülkenin DEMOGRAFİK yapısı ve buna da bağlı olarak Sosyal ve kültürel yapı da olumsuz olarak değişmektedir.
Bugün Muhalefetin çağrısı ile Olağanüstü olarak toplanan Mecliste , Ana Muhalefet Grup Başkanı ÖZGÜR ÖZEL 'in yaptığı konuşmadan sonra , tek amaçları muhalefetçe verilen tüm önergeleri ve Millet Meclisinin çalışmalarına devam etme istemini ret ettirmek olan AKP ve MHP milletvekilleri bu istemlerini gerçekleştirmek ve tüm önergeleri reddettirmek başarısını (!) çocuklar gibi sevinerek ve bunu bir OYUN gibi görerek davranırken ATILAN GOLÜN , HEPİMİZİN KALESİ 'ne TÜRKİYE CUMHURİYETİ VE HALKINA atıldığını dahi anlıyamamanın GAFLETİ içindeydiler.
Bugün MECLİSTE yaşanan durum, Büyük ATATÜRK'ün NUTKU'nu bitirirken söylediği GAFLET ve DALÂLET içinde olma durumu idi, gerisini ben söylemiyeyim...
Demirhan Hararlı