Sarsıcı hikayesi, övgü toplayan oyunculuk performansları ve anlatımıyla Mehmetçikler’e saygı duruşunda bulunan TRT ortak yapımı Nefes - Yer Eksi İki, seyirciler tarafından tüm hafta boyunca en çok izlenen film oldu. Box Office Türkiye verilerine göre filmi ikinci haftasında toplam 311.751 kişi izledi.

1993 yılının Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en zorlu ve çetin şartlarında kesişen hikayelerini konu alan, başrollerinde Murat Yıldırım, İlker Aksum, Şahin Kendirci, Arda Anarat’ın yer aldığı film sinema seyircileriyle buluşuyor. Hakan Evrensel’in romanından yine yazar tarafından uyarlanan, gerçek hayat hikayelerini çarpıcı bir kurguyla anlatan Nefes - Yer Eksi İki, vizyondaki ikinci haftasında da en çok izlenen film olarak 2024’ü lider karşılıyor.

Yapımını Orgino Media Production’ın, yapımcılığını Mustafa Cihat Durmuş’un üstlendiği TRT Ortak Yapımı, senaryosu Hakan Evrensel’e ait olan ve yönetmenliğini Ozan Uzunoğlu’nun yaptığı ‘Nefes - Yer Eksi İki’ filmi tüyleri diken diken eden bir anlatım sunuyor.

İki bin metre yükseklikteki bir karakolda geçen ve bölgede görev yapmış birçok gerçek kahramandan izler taşıyan ‘Nefes - Yer Eksi İki’ her ne pahasına olursa olsun görevini bir an bile bırakmayan onurlu Mehmetçiklerin hikayesini anlatıyor.

TRT ortak yapımı “Nefes - Yer Eksi İki” sinemalarda.

NEFES - YER EKSİ İKİ KÜNYE

‘Daha İyi Bir Yarın’ın Galası Yapıldı ‘Daha İyi Bir Yarın’ın Galası Yapıldı

YAPIMCI
Mustafa Cihat Durmuş

YÖNETMEN
Ozan Uzunoğlu

SENARİST

Hakan Evrensel

İDARİ YAPIMCI

Gökhan Şahin

UYGULAYICI YAPIMCI

Serhat Şahin

OYUNCULAR
Murat Yıldırım, İlker Aksum, Şahin Kendirci, Arda Anarat, Eren Hacısalihoğlu, Yasin Çam, Begüm Akkaya, Rıdvan Aybars Düzey, Cezmi Baskın, Doğanay Ünal, Emrah Doğan, Eyüp Kan, Bestemsu Özdemir, Burak Sergen, Erdal Cindoruk, Bulut Akkale

Editör: Olcay Ünal Sert