Tarık Tarcan kimdir?

14 Nisan 1958 tarihinde Bursa'da dünyaya gelen Tarık Tarcan, öğrenciyken bir giyim firmasının ilanına başvurup manken oldu. 80'li ve 90'lı yıllarda Müjde Ar, Serpil Çakmaklı, Ahu Tuğba, Sibel Turnagöl ve Hülya Avşar gibi yıldız isimlerle başrol oynadı. Sayısız güzellik yarışması ve 'Çarkıfelek' programını sunan Tarcan, son olarak Çağan Irmak’ın yönettiği, 2015 yapımı 'Nadide Hayat' filminde rol aldı.

İSTANBUL'U TERK ETTİ!

64 yaşındaki oyuncu ve manken, 32 yıl önce radikal bir karara imza attı ve yeni bir hayatı seçti. Kariyerininin zirvesindeyken İstanbul'dan sıkılıp, Antalya'ya yerleşti. 18 yıl sonra da Marmaris'in sakin tatil beldesi Bozburun'u keşfetti ve yaz aylarını burada geçirmeye başladı.

"3-5 EVİM, ARABAM, TEKNEM VAR"

2020 yılında Posta gazetesinden Alev Gürsoy Cimin'e röportaj veren Tarık Tarcan, "Hayatı dolu dolu yaşadım ama artık yoruldum. Fransa, İspanya, Rusya... Hepsinde yaşadım ama artık dinginlik istiyorum" demişti. "Ekonomik durumunuz nasıl?" sorusuna ise şu yanıtı vermişti:

"YALNIZLIĞIN ARKASINDAN AY AÇMAKTA"

Yaz sezonunun başamasıyla soluğu tekrar Bozburun'da alan Tarık Tarcan, deniz manzaralı evinden fotoğraf paylaşmayı ihmal etmedi. Sosyal medyayı aktif şekilde kullanan sanatçı, Instagram gönderisine, "Bozburun'da akşam oluyor. Yalnızlığın arkasından ay çıkmakta" mesajını yazdı.

Tarık Tarcan; "Çok zengin olmasam da iyiyim. Abuk sabuk paralar harcamadım hiç. 3-5 evim var, kira gelirim var. Aileden kalanları kardeşlerime verdim. Arabam, teknem var. Göze batmadan yaşamayı öğrendim. Rolex saatim vardı ama sattım. Büyük bir yatım, çok güzel bir evim olsun istemem çünkü o zaman düşmanlarınız çok olur. Kıskanılacak hayatım var ama nazar değmesin diye çaktırmıyorum." dedi.

"ŞÖHRET BANA ACI VERDİ"

Ünlü isim, "Yapı olarak doğa ananın kucağında yaşamayı tercih ediyorum. Şehirleri sevmiyorum. Basit yaşamaya çalışıyorum. Göze batmamaya çalışıyorum. Şöhret bana acı verdi. Kendi hayatımı yaşayamadım. Bir yere gitsen rahat bırakmıyorlar. Ünlü olmak, halkla yan yana olmayı gerektiriyor. Kalabalıklar içinde yaşarken ben olmaktan çıktığım anlar olmuştu. O yüzden şöhret gömleğimi çıkardım. Kariyerimin zirvesindeyken bile menajerim, şoförüm, korumam hiç olmadı. Her yere dolmuşla giderdim, şimdikilerde şöhret budalalığı var. Eskiler öyle değil" ifadelerini kullanmıştı.

Türkan Şoray sevişmeyince rolü Müjde Ar kapmış! Türkan Şoray sevişmeyince rolü Müjde Ar kapmış!

"DELİRDİM ZANNETTİLER"

Tarcan, "Aşk hayatınız nasıldı? Çapkın biri miydiniz?" sorusu üzerine, "Hayatıma çok kadın girdi. Bugün o yüzden bekarım belki de. Yıllarca mankenlik yaptım. Etrafımda hep çok güzel kadınlar vardı ama yine de 32 yaşında Antalya’ya yerleştim. Bırakıp gittim bunları. Kimse inanmadı o renkli yaşama arkamı dönmeme. Delirdim zannettiler ama benimki bıkkınlıktı" açıklamasını yapmıştı.

TARIK TARCAN FİLMLERİ

Filmografi

Elkızı (2021) TV dizisi ... Durmuş

Nadide Hayat (2015) Sinema Filmi... Kendisi

Akasya Durağı (2008) TV dizisi ... Levent

Gurbet kadını" (2003) (mini) TV dizisi ... Kemal

Zehirli Çiçek (2000) TV

Affet Bizi Hocam (1998) TV dizisi .... Kemal

Sırtımdan vuruldum (1997) TV dizisi .... Erol

Gurur (1995-1996) tv dizisi

Işıklar Sönmesin (1995)...Yüzbaşı Murat

Sevginin Gücü (1994) TV dizisi

Tatlı Betüş (1993) TV dizisi

Kıvılcım (1993) ...Tarık

Suçlu (1989)

Sapık Kadın (1988) Ahmet

Kadının adı yok (1988) .... Mehmet

Yaprak Dökümü (1988) (mini) TV dizisi .... Sevket

Hayat Kadını(1986) .... Ali

Kafesteki Kadın (1986)

Aşk hikâyemiz (1986) .... Cengiz

Kupa kızı (1986)

Güzelim (1986)

Fahriye Abla (1984).... Mustafa

Editör: TE Bilisim