12 Haziran 2024 Çarşamba akşamı İstanbul Beşiktaş Stadyumu'nda tarihi bir konsere tanıklık ettik. Süperstar Ajda Pekkan, 61. Sanat Yılında muhteşem bir konsere imza attı.

Süperstar'ın İstanbul da 'Ajda ve Arkadaşları' adını verdiği unutulmaz konserini büyük bir keyifle izledim.

Ajda Pekkan Beşiktaş İnönü Stadı 12.6.2024

Konser Çağla Şikel'in sunumu ve Ajda Pekkan'ın yaşamından kesitlerin yer aldığı multivizyon gösterisiyle başladı. Pekkan, 1 yıla yakın bir zamandır hazırlandığı konseriyle ilgili olarak Şikel'e "İtiraf etmeliyim, Eurovision'a katıldığımda bile bu kadar heyecanlanmadım" dedi.

Ajda Pekkan Ataturk 12 Haziran 2024

Süperstar, unutulmaz hitlerinden "Kimler Geldi Kimler Geçti"yi siyah kuyruklu piyanonun üzerine oturarak, Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafları eşliğinde seslendirdi. Sanatçı bu eserini büyük devrimci Atatürk'e ithaf etti.  Konserde ki tüm bu özel anlar sanatçının Direktörü Sedef Aygün tarafından bizzat düşünülerek hazırlanmış. 

Ajda Pekkan Beşiktaş Stadı 12 Haziran 2024 MagazinsortieTarık Sezer Orkestrası eşliğinde 40 bin kişiyi coşturan konserde sahnede kimler yoktu ki; Selda Bağcan, Nilüfer, Mazhar Fuat, Işın Karaca, Hande Yener, Cem Adrian, Mabel Matiz, Semicenk, Motive, Norm Ender ve Korosu ile Dolapdere Bing Gang, Ajda Pekkan'a eşlik etti.

Ajda Pekkan Nilufer 12.6.2024

Ajda Pekkan'a ilk olarak Türk Pop Müziği'nin unutulmaz isimlerinden Nilüfer eşlik etti. Süperstar'ın fotoğrafının olduğu baskılı bir tişört giyen Nilüfer, Pekkan'la birlikte "Sensiz Yıllarda" ve "Kim Arar" adlı şarkılara düet yaptı. Pekkan, düet sonrası “Birbirimize her zaman destek verdik, destek olmaya da devam edeceğiz” dedi.

Ajda Pekkan Mazrah Furat Ozkan Anısına 12.6.2024Ajda Pekkan, Mazhar Fuat ile 'Ele Güne Karşı' adlı şarkıyı seslendirdikten sonra geçen yıl yitirdiğimiz grubun üyesi Özkan Uğur'u andılar. 

Ajda Pekkan Işın Karaca 12.6.2024Işın Karaca & Ajda Pekkan

Gecede ki düetlerden en çok Işın Karaca, Hande Yener, Cem Adrian ve Semicenk ile olanları beğendim. Ajda Pekkan, güçlü bir sese sahip Işın Karaca ile “Son Yolcu” ve “Haykıracak Nefesim Kalmasa Bile” şarkılarında düet yaptı. Karaca ve Pekkan adeta stadı inletti.

Ajda Pekkan Flu Gibi 💫

Beşiktaş Stadyumunda en arka tribünlerde locadan izlediğimiz için tüm ortama hakim olarak seyrettik konseri. Süperstar'a danslarıyla Rio Karnavalını hatırlatan Kolombiyalı ve Ukraynalı dansçılar eşlik etti. Havai fişeklerin patlatıldığı anlar en özel anlardı bence. 40 bin kişi o anları büyük bir dikkatle ve keyifle izledi.

Ajda Pekkan Norm EnderAjda Pekkan'ın coşkuyla alkışlandığı bir diğer ansa Norm Ender ve Korosu ile birlikte Cumhuriyetimizin 100. Yılı için hazırlanan 'Parla' marşını söylediği anlardı. Sanatçı koronun ortasına geçerek marşı seslendirdi.

Ajda Pekkan Cem Adrian 12.6.2024 Besiktas Stadyumu

Elinde kırmızı bir gülle kırmızılara bürünmüş olarak sahneye çıkan Cem Adrian'ın da Süperstar da ayrı bir yeri var. Daha önce ilk kez Pekkan'ın Harbiye konserinde düet yapan ikili, bu kez “Ben Seni Çok Sevdim” ve “Palavra” şarkıları ile büyük alkış aldı.

Motive ile “Bir Günah Gibi” şarkısında yaptığı düetle Ajda Pekkan rap performansı ile göz doldurdu.

Son dönemin en sevilen isimlerinden Semincenk ile “İlkbaharım Kışa Döndü” parçasında düet yapan Süperstar “Yeni neslin en iyi seslerinden biri” diyerek genç sanatçıyla birlikte çalışmak istediğini söyledi.

Merakla beklenen Mabel Matiz düeti ise büyük ilgi gördü. Süperstar’la “Dile Kolay” şarkısını seslendiren Mabel Matiz, “Bu yaşadığımız gerçek mi? Rüyalarımın gerçekleştiği an” dedi.

Ajda Pekkan Selda Bagcan 12.6.2024Ajda Pekkan'ın sahnede ki son konuğu ise protest müziğin Divası Selda Bağcan oldu.

“Ağlama Anne” ve “Sivas’ın Yollarına” adlı şarkılara usta sanatçı Selda Bağcan’la düet yapan Süperstar, gecenin yıldızlar geçidini sonlandırdı.

BAŞKA AJDA PEKKAN YOK

Selda Bağcan "1963 yılından beridir aşkımdır. Türkiye'nin aşkıdır. Türkiye'nin sevgilisi. Bir tane, başka Ajda Pekkan yok!" deyince, Süperstar "Sende öylesin" diyerek jeste jestle karşılık verdi.

Sezen Aksu imzalı 'Ağlama Anne' adlı düetin ardından, "Bu şarkı playback olmayacak mıydı, tonmaister bize sabotaj yaptı, mikrofonlar açıktı" diyen Selda Bağcan şaşkınlığını gizleyemedi. Süperstar da "Böyle daha iyi oldu" diyerek şarkıyı canlı okumanın keyfini çıkardı. Selda Bağcan'ın ilk şarkıya giriş yaparken heyecanlandığı gözlerden kaçmadı. Türk müziğinin iki divası ilk kez aynı sahneyi paylaşırlarken stadyumda büyük bir alkış tufanı yaşandı.

Ajda Pekkan Stadyum Konseri̇ 12.6.024BWO Entertainment tarafından gerçekleştirilen Good Music'in Stadium konserleri, Ajda Pekkan ve Arkadaşları’nın unutulmaz konseriyle son buldu.

Ajda Pekkan Ve Arkadaşlari (7)

Süperstar'ın muhteşem Beşiktaş konserini izledikten sonra aklıma daha önce izlediğim stadyum konserleri geldi.

Ajda Pekkan Yıldız Tilbe Besiktas Stadı Konseri 2024Ajda Pekkan'dan önce Yıldız Tilbe'nin konserini saha içerisinde protokolden izledim. 8. sırada olduğum için konseri izlerken kendimi stadyum konseri izliyormuş gibi hissetmedim. Çok büyük devasa bir sahne, iki etrafında dev led ekranlar ve müthiş bir orkestra ve ışık düzeni dikkatimi çekti. Ancak geriye baktığımda stadyumda olduğumu anladım. Önde yanlarda biraz boşluklar vardı.  30. Sanat yılını kutlayan Yıldız Tilbe içinde bir ilkti bu. Başarılı bir performans sergiledi. Çoğunlukla slov şarkılara ağırlık verirken, konserin sonlarına doğru hareketli şarkılara geçti. Ajda Pekkan konserini ise kale arkasında ki tribünden locadan izleyince stadyumun geneline hakim olmakla birlikte konserin büyük bir kısmını ekranlardan izledik.

Ajda Pekkan Besiktas Stadyumu Konseri 24

Bu duruma sinirlenerek "Maç izlemeye mi geldik?" diyen bazı basın mensuplarının stadı erken terk ettiklerini gözlemledim.  Neyse ki her iki pozisyonda da konser izlediğim için benim için her hangi bir sorun teşkil etmedi. Çok önde olmanın da geride olmanın da dezavantajları olabiliyor. Esasında Stadyum konserleri sanatçıları çok memnun etse de stadlar konser alanı için dizayn edilmemiş.  Harbiye Açıkhava Tiyatrosu'nda konser izlemenin keyfi bambaşka. Ardından da Kuruçeşme diyebilirim. 90'lı  ve 2000'li yıllarda konser izlediğimiz Rumelihisarı da bambaşkaydı. Stadyumda da bambaşka tabi ki ama stadda maç izlemeyi tercih ederim..

Michael Jackson Dünya Turul

İnönü Stadyumu'nda daha önce izlediğim diğer önemli konserleri hatırlatmak istiyorum. 23 Eylül 1993  yılında Michael Jackson konser verdiğinde sahne deniz tarafında kalenin olduğu yere kurulmuştu.

Michael Jackson Kupür

Dangerous World Tour da efsaneyi maratonda orta tribünden izlediğimi hatırlıyorum. Yine devasa bir sahne kurulmuştu, muhteşem bir konserdi. Bu konser Michael Jackson'un ilk ve tek Türkiye konseri oldu. İzmir'de de sahne alacaktı, konser son anda iptal oldu. Türk medyası ve Türk halkı İstanbul konserine büyük ilgi gösterdi. 50 bin kişinin izlediği Jackson, gördüğü ilginin ardından İstanbul'dan gidişini erteledi.

Bulnet Ersoy Ali Sami Yen Stadı

Bülent Ersoy, Ali Sami Yen Stadı'nda görülüyor.

80'li yıllarda İnönü Stadı'nda izlediğim Bülent Ersoy konseri de oldukça coşkuluydu. Kapalı tribünün önüne orta kısıma kurulmuştu sahne. Ersoy'un yasağının kalktıktan sonra en popüler olduğu dönemde ücretsiz olarak gerçekleşmişti o konserler. Diva, sahneden inerek stadı turlamıştı. İlgi öylesine büyüktü ki aynı hafta birde Ali Sami Yen Stadyumu'nda konser verdi. Ardından Hürriyet Gazetesinin düzenlediği konserde Abdi İpekçi Spor Salonu'nda sahne aldı.

Lady Gaga Itu Konseri 2014 

16 Eylül 2014 de Lady Gaga İTÜ Stadyumunda konser verdi. Bu konseri de orta maratondan önlerden  izledim. O da coşkulu bir konserdi. Her yaptığı olay olan Lady Gaga, ilginç dansları ve ihtişamlı kostümleriyle muhteşem bir konser vermişti. Sanatçı sahnede kıyafetlerini değiştirdi. 1 dakika içerisinde dansçılar etrafını sarıyor ve o kadar çabuk nasıl kostüm değiştirdiğine şaşkın bir şekilde konseri izledim. Şimdi sayısını hatırlamadığım kadar çok kostüm değiştirdi. 

Lady Gaga Istanbul 2014

artRAVE: the ARTPOP Ball turnesi kapsamında İstanbul’a gelen Gaga’ya yaklaşık 25.000 hayranı ve bir çok ünlü eşlik etti. Konser boyunca sıklıkla kostüm değiştiren Lady Gaga, dansçılarıyla birlikte sergilediği performansıyla hayranlarına unutulmaz bir gece yaşatmıştı.

Lady Gaga Danscilariyla

Dev sahne prodüksiyonlarıyla seyircilere unutulmaz bir konser veren Lady Gaga, sahnede defalarca kez kostüm değiştirerek İstanbulluları şaşırtmayı başarmıştı. Gaga'nın kostümleri gibi hayranlarının İTÜ Maslak Kampüs’ünde objektiflere verdiği renkli kareler de hafzılara kazındı.

Ajda Pekkan Hande Yener 12.6.2024

Çok sayıda sanatçının eşlik ettiği tek stadyum konseri Süperstarımız Ajda Pekkan'ın 'Ajda ve Arkkadaşları' adını verdiği konser oldu.

Mert Demir Ajda Pekka Kuliste Besiktas Stadı 13.6.2024

Mert Demir, Ajda Pekkan’la stadyum konseri öncesinde kulisinde görüştü. Süperstar genç meslektaşına sahneden teşekkürlerini iletti.

Sahneye çıkması beklenen Mert Demir'in konsere sayılı gün varken ameliyat olarak konseri izlemeye gelmesi ise garip geldi. Yeni nesil çok fazla sorumluluk almıyor diye düşündüm. Düşünsene Ajda Pekkan gibi bir efsaneyle düet yapacaksın, konsere 3 gün kala ameliyat oluyorsun ve burnumda tampon var diyerek sahneye çıkmıyorsun, bu arada sevgilisi olduğu iddia edilen Serenay Sarıkaya da konseri locadan izliyor!. Ne diyelim yeni nesilin sorumluluk anlayışı böyle, hiç değilse izlemeye gelmiş...

Ajda Pekkan Genel Görüntü BesiktasSüperstarımız bizlere unutamayacağımız muhteşem bir anı bıraktı, iyi ki varsınız Ajda Pekkan... Buradan Ajda Pekkan'ın kostümlerini hazırlayan Burcu Sedef ile Pekkan'ın Direktörü Sedef Aygün ve ekibi ile Bwo Entertainment'i bu projeyi hayata geçirdikleri için kutluyorum.

Ajda Pekkan Ve Arkadaşları Kapak 12.6.24

JÜBİLE DEĞİL, BU BİR BAŞLANGIÇ!

Bu arada sosyal medyada Ajda Pekkan'ın Beşiktaş Stadyumu konseri ile jübile yaptığını yazanlar da oldu. Durumun öyle olmadığnı belirttiğimde ise 'bundan daha büyük bir konser hiçbir zaman olmayacak' diyerek kendisini savundu konseri izleyen bir seyirci.

Ajda Pekkan son sürat konserlerine devam ediyor sanatçı 19 Haziran da İzmir'de, 24 Haziran da Bursa da, 28 Haziran da Ankara da konserler verecek. Temmuz ayında bir süre tatil yapacak olan sanatçı 8 Temmuz da Bodrum da Antik Tiyatro da, 14 Temmuz da Çeşme de, 24 Temmuz da Marmaris'te sahne alacak.

Daha önce duyurduğum gibi sanatçı ayrıca Kanada da ve İngiltere de Royal Albert Hall'de konserler vercek. Süperstar İngiltere de vereceği konserin benzer konseptini AKM'de İstanbullu müzikseverler için de sahneleyecek.