Türk Sanat Müziği'nin Divası Bülent Ersoy, Kuruçeşme konserinin ardından Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Gazeteci Olcay Ünal Sert'e konuştu. Süperstar Ajda Pekkan'a övgüler yağdıran Diva, bazı sanatçıların soyunarak dikkat çektiğini belirtti.

Diva Bülent Ersoy'un Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi'nde verdiği konseri izledim. Efsanevi sanatçı konserine Itri'nin 'Tut-i Mucize Gûyem" adlı eseri ile çıktı. Sanatçı klasik eserlerin ardından semazenler eşliğinde ilâhiler seslendirdi.

Bülent Ersoy, kuğuyu andıran kostümüyle ilgi odağı oldu.

Ersoy, gecede Tolga Çam imzalı siyah ve beyaz renklerden oluşan şık bir kostüm giyerken, Azerbaycanlı bestekâr Ebdulkadir Meragi'nin 700 yıllık "Erler Demine Destur Alalım" adlı eserini de okudu.

Bülent Ersoy, semazenler eşliğinde seslendirdiği ilahilerle Kuruçeşme de mistik bir hava estirdi.

Türk Sanat Müziğinin Divası Bülent Ersoy konserinde "Beddua", "İşte Bu Bizim Hikayemiz", "Geceler", "Doğum Günü", "Baharı Bekleyen Kumrular Gibi" ve "Biz Ayrılamayız" adlı bir döneme damgasını vuran şarkılarını seslendirdi. Efsane sanatçı, "Dokumacı Kızlar", "Nar Danesi", "Kara Üzüm Habbesi", gibi hareketli türkülerle de izleyiciyi coşturdu.

Bülent Ersoy, Gülden Karaböcek'in unutulmaz bestesi "Dilek Taşı"nı beyaz kuyruklu piyano eşliğinde çıplak sesle okudu.

Bülent Ersoy, Poll Production'un organize ettiği Kuruçeşme de ki konserde Orhan Gencebay, Gülden Karaböcek ve Ferdi Tayfur'dan da şarkılar seslendirdi. Gencebay'dan "Severek Ayrılalım", "Bir Teselli Ver", "Kaderimin Oyunu", Gülden Karaböcek'ten "Dilek Taşı", Ferdi Tayfur'dan "Bende Özledim" adlı şarkıları okudu.

Bülent Ersoy'a konserinde 50 kişilik dev orkestra eşlik etti. Diva, "Dönülmez Akşamın Ufkundayız" adlı eserle büyük alkış aldı.

Sözün özü, 50. Sanat yılında Türk Musikisi'nin ikon sanatçısı Kuruçeşme Açıkhava sahnesinde tarihi bir konser verirken, esprileri ile de seyircileri güldürmeyi başardı. Bülent Ersoy'u boğazda tekneden izeyenler de dikkat çekti. Bülent Ersoy, esprili bir şekilde "Öttür evlâdım" deyince, Kaptan da geminin düdüğünü öttürerek eşlik etti.

Diva, finalde hocası Mustafa Sağyaşar'ı sahneye davet etti. Birlikte "Unutamam Seni" adlı şarkıya düet yapan Bülent Ersoy ve Mustafa Sağyaşar "Karam" adlı eserle konseri tamamladı. Ersoy, hocasına saygıda kusur etmedi. Ayakta karşıladı, elini öptü. Fasılda sesini hocasının üzerine bilhassa çıkarmadı.

Türk Sanat Müziği'nin Divası Bülent Ersoy, 23 Ağustos akşamı Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi'nde muhteşem bir konser verdi. Efsane sanatçı ile konser sonrası kuliste sohbet ederek hasret giderdik. 

"BİR BEN VE AJDA KALDIK"

Bülent Ersoy konserden sonra ertesi gün telefonla arayarak yazı ve izlenimlerim için teşekkür etti.  Usta sanatçı Diva; Ajda Pekkan'la birlikte bir tek kendilerinin kaldığını belirterek, "Gençken hadi yaptınız, önemli olan bu yaşlarda yapabilmek, devamını getirebilmektir. Zorla birini çıkarmak için uğraşın çıkaramazsınız. Yok!.. Yetişmiyorda!.. Bir ben ve Ajda kaldık... Biz ikimiz çok farklı bir yerdeyiz." dedi.  

Süperstar için "Çok kibar" diyerek övgü dolu sözler söyleyen Diva, "Bir Ajda Pekkan, bir Bülent Ersoy bir daha gelmez! Yetişmiyor da..." dedi. Eskişehir'e konser için yola çıktığını belirten efsanevi sanatçı Bülent Ersoy, günümüzde bazı şarkıcıların göbek deliğine kadar her yerini açmalarına rağmen soyunmaktan öteye gidemediklerini de söyledi.  OLCAY ÜNAL SERT / Magazinsortie.com Özel haberi...