Türk Sanat Müziği'nin efsanevi sanatçısı Emel Sayın İstanbul Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi'nde muhteşem bir konser verdi. Konseri izleyenler arasında Atilla Atasoy, Nilgün Belgün gibi ünlü isimlerin yanısıra Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni Olcay Ünal Sert de hazır bulundu. Emel Sayın, geçmişten günümüze duygu dolu şarkılarını seslendirirken Sanat Güneşi Zeki Müren ve Yıldırım Gürses ile konser günü 23 Eylül de 96 yaşında vefat eden 'Gizli Aşk Bu' şarkısının bestekârı Zeynettin Maraş'ı da şarkılarıyla andı.

PARAF KURUÇEŞME AÇIKHAVA SAHNESİNDEN EMEL SAYIN GEÇTİ

Poll Production by Polat Yağcı organizasyonu ve Demirören Medya Grubu medya sponsorluğunda gerçekleşen Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi, önceki akşam Türk sanat müziğinin efsane sesi Emel Sayın’ı ağırladı. Muhteşem bir konsere imza atan ünlü sanatçı sevenlerini, geçmişte yolculuğa çıkartarak unutamayacakları bir gece armağan etti. Paraf Kuruçeşme Açıkhava dinleyicisi Emel Sayın şarkılarına doyamadı.

“HEYECAN BENDEN HİÇ GİTMEDİ”

Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde dinleyicileriyle bu sene ilk kez bir arada olmaktan mutluluk duyan Emel Sayın, duygularını basın mensuplarıyla paylaştı. Sayın, “Çok heyecanlıyım ve bu heyecan benden hiçbir zaman gitmedi. İki buçuk seneye yakın bir ara verdim. Şimdi yeniden dinleyicime kavuştum. Bana çok iyi geldi ve moral buldum. Bugün seyircilerimin en çok sevdikleri şarkıları tahmin ederek bir repertuvar hazırladım.” sözlerine yer verdi.

BOĞAZ, EMEL SAYIN’LA IŞILDADI

Emel Sayın hayranları, Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’ni saatler öncesinden tıklım tıklım doldurdu. İlginin yoğun olduğu gecede duayen sanatçı, sahneye çıkar çıkmaz müzikseverler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Şıklığı ve zarifliğiyle Emel Sayın, Paraf Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde yıldız gibi parladı. Müzikseverlere seslenen usta sanatçı, “İyi ki geldiniz ve iyi ki heyecanımı sizinle paylaşıyorum. Hepinize burada olduğunuz için çok teşekkür ederim.” sözleriyle mutluluğunu dile getirdi.

KEYİFLİ BİR YEŞİLÇAM SERÜVENİ

Geniş orkestrası ve korosuyla göz dolduran Emel Sayın, ‘Yalancı Yarim’den ‘İntizar’a, ‘Nasıl Geçti Habersiz’den ‘Feride’ye uzanan eşsiz repertuvarıyla dinleyicilerini Yeşilçam’da keyifli bir yolculuğa çıkardı. Başrolünde oynadığı onlarca filmle adını sinema tarihine altın harflerle yazdıran Yeşilçam’ın Mavi Boncuk’u, şarkılarını filmlerinin görüntüleri eşliğinde seslendirdi.

Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde tam anlamıyla nostalji rüzgarı esti! Taşkın Sabah’ın orkestra şefliği yaptığı gecede Emel Sayın’a birçok şarkıda hayranları da eşlik etti. Hareketli şarkılarında tüm sevenlerini oynatan duayen sanatçı, “Normalde hiç oynamam ama bana enerjiniz çok iyi geldi” sözleriyle sevenlerine zarif dansıyla eşlik etti.

Hayranlarıyla olan samimi sohbeti ve içtenliğiyle takdir toplayan ünlü sanatçı, büyüleyici performansıyla uzun süre ayakta alkışlandı.

Emel Sayın Zeki Müren'i ölüm yıl dönümünden  1 gün önce unutulmaz bestesi 'Gözlerinin İçine Başka Hayal Girmesin' adlı şarkı ile andı.

SAHNEDE ZEKİ MÜREN’İ ANDI

Türk sanat müziğinin usta ismi Emel Sayın, duayen sanatçı Zeki Müren’i ölüm yıl dönümünde andı. “Kendisi hiç unutulmayacak bir sanatçı!” sözlerinin ardından ‘Gözlerinin İçine Başka Hayal Girmesin’ şarkısını sevenleriyle birlikte seslendirdi.

Emel Sayın & Zeki Müren & Yıldırım Gürses 80'li yıllarda bir arada görülüyorlar. Emel Sayın, Yıldırım Gürses'i andıktan sonra hikayesini anlatarak 'Eller' şarkısını seslendirdi.

Sahneden alkışlarla ayrılan Emel Sayın, hayranlarının çınlayan tezahüratlarına sessiz kalamadı. Yoğun ilgi üzerine bis yaprak tekrar sahneye çıktı. Repertuvarının en sevilen şarkılarından olan ‘Bak Yeşil Yeşil’ ve ‘Kaşların, Gözlerin, Sözlerin Ne Güzel’i müzikseverler için seslendirdi. Yıllar geçmesine rağmen performansından hiçbir şey kaybetmeyen Emel Sayın, hiç ara vermeden sahnede 2 saat şarkılarını seslendirerek, hayranlarına unutamayacakları bir gece yaşattı.

Emel Sayın konser programı sonrasında Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni gazeteci Olcay Ünal Sert'i kulisinde kabul etti.

Efsane sanatçı Emel Sayın ile dün gece ki muhteşem Kuruçeşme konserinden sonra kuliste görüştük. Her zaman ki gibi harika bir konser izledik. Konserlerde insan acılarını unutuyor, sevdiği sanatçıyı sahnede izlerken vakit çok çabuk geçiyor. Eve dönünce yine gerçeklerle yüzleşiyorsun. 6 ayı aşkın bir süredir Annemin olmaması derinden etkiledi beni. Anneciğim ile birlikte Emel Sayın'ı 2 kez izlemiştik. Normalde bir kez izledimi Annem, ben çağırsam da; "Ben izledim oğlum" der gelmezdi, ama Emel Sayın'ı 2 kez izledi. Birlikte evde eski #TRT Yılbaşı, ya da bayram konserlerini açar izlerdik. Özellikle de Emel Sayın, Nükhet Duru, Nilüfer ve Muazzez Abacı'nın birlikte seslendirdiği 'Karabululutları Kaldır Aradan' diye başlayan "Benli" ve 'Sürmeli" şarkılarının da olduğu konserdi. Sanatçıların birbiriyle yarıştıkları o performansı çok beğenirdik. Annemin vefatından sonra TRT'nin o YouTube kayıdını hiç açamadım. Bazı şarkılar daima birilerini hatırlatır. Rahmetli Babam da Emel Sayın'ı çok severdi. 1984'te kaybettik. Emel Sayın esasında bana hep Babamı hatırlatırdı. Annemin vefatından sonra onu da hatırlatmaya başladı. Yaşanmışlıklar derinden izler bırakıyor. Toplu performanslarda sanatçıların öne geçme çabaları eminim bizim olduğu gibi herkesin de hoşuna gidiyordu. Hele ki bu kayıtlar, 70'ler, 80'ler ve 90'ların TRT kayıtlarıysa en mükemmeli olurdu.Bu arada Emel Sayın'ın "Bir Şarkıdır Yalnızlığım" albümünü çok dinlemişliğim vardır 80'lerde. Dün gece ki konserde de Yeşilçam filmlerinden görüntüleri eşliğinde sahnede devleşti Emel Sayın, Pandemi sonrası ilk kez izledim, hiç detone olmadı, Yalancı Yarim, Gözler Kalbin Aynasıdır, Mavi Boncuk, Feride, Yağdım Mevlâm Su, Gizli Aşk Bu, Adını Anmayacağım, Koca Dünya, Çile Bülbülüm Çile gibi unutulmaz şarkıları harika yorumladı. Hep birlikte geçmişe yolculuk yaptık. Bugün vefat yıl dönümü olan Sanat Güneşi'miz Zeki Müren ile, 'Eller' şarkısının bestekârı Yıldırım Gürses ve 'Gizli Aşk Bu', 'İnleyen Nağmeler' şarkılarının bestekârı Zeynettin Maraş'ı da şarkılarıyla andı.

Bu güzel günü yaşatan efsane Emel Sayın 'a çok teşekkürler. İyi ki varsınız Diva.