Erkan Özerman son yolculuğuna uğurlandı. Şöhret ettikleri cenaze törenine katılmadı! Erkan Özerman'ın, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman, Burak Özçivit, Berk Oktay ve Çağatay Ulusoy da emekleri büyüktü. Doğal olarak gözler onları aradı cenaze töreninde.

Best Model of Turkey ve Best Model of the World yarışmaları ile birçok ünlü isme şöhretin kapılarını açan Erkan Özerman, Zincirlikuyu Mezarlığı'ndan son yolculuğuna uğurlandı. Törene şöhret ettikleri malesef katılmadı.Erkan Ozerman 15.2.2024

Yıllardır Best Model yarışmasını düzenleyen ünlü organizatör Erkan Özerman, 13 Şubat 2024'te kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Zincirlikuyu Mezarlığı'nda kılınan cenaze namazının ardından İzmit'te toprağa verilen Özerman'ın cenazesine, kardeşleri ve sanat dünyasından bazı ünlü isimler katıldı.

Kivanc 31

Özerman'ın düzenlediği yarışmalarla şöhreti kazandırdığı Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman, Burak Özçivit, Çağatay Ulusoy, Berk Oktay, Deniz Akkaya, Çağla Şikel, Azra Akın, Hande Subaşı gibi isimlerin İstanbul da ki törene katılmaması dikkat çekti.

Özarman’ın cenaze törenine manken Ece Gürsel, Ece Sükan, eski manken Engin Koç ve Yusuf Azuz, 1988 Türkiye güzeli Sibel Tan Arıkan, şarkıcı Ege ve Güngör Bayrak, yapımcı İzzet Öz, koreograf Uğurkan Erez, modacı Canan Yaka, Erol Albayrak ve Özgür Aras katıldı.

Best Model of Turkey ve Best Model of the World Kurucu Başkanı, prodüktör, organizatör, gazeteci-yazar ve sanatçı menajeri Erkan Özerman, 2022 yılında pankreas kanserinin karaciğerine metastaz yapması nedeniyle tekrar tedavi görmeye başlamıştı. Özerman, 13 Şubat'ta tedavi gördüğü hastanede, 86 yaşındayken yaşama veda etti.

Erkan Ozerman ZincirlikuyuİZMİT'DE TOPRAĞA VERİLDİ

Özarman’ın cenaze namazı, ilk önce İstanbul da Zincirlikuyu Mezarlığı'nda yer alan Zincirlikuyu Camii'nde kılındı. Erkan Özerman'ın naaşı, erkek kardeşi Mehmet Volkan Özarman ile kız kardeşi Nurkan Tekelioğlu ve çok az sayıdaki katılım ile namazın ardından İzmit’e uğurlandı. Özerman, İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından İzmit'teki Uzuntarla Mezarlığı'nda Aile Kabristanında anne ve babasının yanına toprağa verildi.

Kıvanç Tatlıtuğ Podyumda

BÜYÜK VEFASIZLIK

Cenaze töreninin ardından Erkan Özerman'ın meşhur ettiği, Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman, Burak Özçivit, Berk Oktay, Çağatay Ulusoy, Deniz Akkaya, Çağla Şikel, Hande Subaşı gibi isimlerin katılmaması dikkat çekti.

Erkan Özerman Kıvanç Tatlıtuğ Photo Olcay Ünal Sert

Erkan Özerman - Kıvanç Tatlıtuğ, 2002 (Fotoğraf: Olcay Ünal Sert)

Günümüzde özellikle dizilerde başrol oynayan önemli isimlerin son yolculuğa uğurlanan Erkan Özerman'ı yalnız bırakması aslında sanat dünyasında pekte şaşılacak bir durum değil. Mâlesef sanat, podyum ve medya dünyasında vefasızlık diz boyu...

Erkan Ozerman Kivanc Tatlitug Burak Ozcivit Best Modeller Photo Olcay Unal Sert

Fotoğraf: Olcay Ünal Sert

22 yıl önce hepsi seçilmek için neler yapıyordu. Erkan Beyin etrafı çok kalabalıktı. Yarışmaya katılan kişiler yüzlerce kişinin arasından elenerek ilk 20'ye kalıyordu. Birçoğu eşofmanla, mayoyla yerlerde oturuyordu. O zaman şöhret olmak, yırtmak için nasıl çabaladıklarına, sponsorlar dahil her yeri dolaştıklarına da şahidim. Nankörlük bence.

Tolgahan Sayışman Kıvanç Tatlıtuğ Best Model Of The WorldSıfırdan alarak buralara gelmelerine vesile oldu. Kimse kimseye zorla bir şey yaptıramaz. Bir adım öne çıkabilmek için bazıları taviz verdiyse onları bilemem. Yarışmayı kazanamayan birisinin iddiaları yüzünden linç ettiler adamı. Zorla mı çıplak fotoğraflarını çekmişler... Geçin bunları. Şöhret hırsı, podyumlar, defileler.... Aktörlük, oyunculuk, büyük paralardan rahatsızlık duyan yok tabii ki. İlk üçe giremeseler o kişiler dizilerde başrol oynayabilirler miydi?

Kivanc Tatli̇tug Azra Aki̇n Ozel Img172 Olcayto

Kıvanç Tatlıtuğ ve Azra Akın Best Model of Turkey ve Best Model of the World 1.'liğini kazandıktan sonra magazin basınının büyük ilgisini çekti. İkili birsüre sonra özel hayatı da paylaştılar. Herkes onları birbirine çok yakıştırmıştı. Tabi bu birliktelik bir dargın bir barışık bir süre gitse de uzun sürmedi. 

Can Ataklı Türkiye Güzelleriyle BirlikteTürkiye'yi uluslararası platformda temsil eden Türkiye güzelleri dönemin Star Gazetesi Yayın Yönetmeni Can Ataklı'yı ziyaret ederlerken. Can Ataklı o dönem Star Tv'de de gündemi yorumluyordu. (Fotoğraf: Olcay Ünal Sert)

Erkan Ozarman 2ERKAN ÖZERMAN'IN ARDINDAN

2000'li yıllarda büyük defileleri yöneten Koreograf Uğurkan Erez'e Erkan Özerman'ı sordum... Yıllarca birlikte çalıştılar mâlum.

Ugurkan Erez 2024

Uğurkan Erez; "2007 yılına kadar değerli büyüğüm Erkan Özerman’ın yarışmasında zaman zaman koreografilerini yaptım, sonra gençler devam etsin dedim, bir de büyük bir ameliyat geçirmiştim ve bıraktım yarışma yapmayı ki zordur yarışma yapmak... Ben yarışma koreografisi yapmayı Rahmetli Özcan Sandıkçıoğlu ki Miss Turkey, Elite Model Look ve de Rahmetli Erkan Özerman’dan öğrendim.. Kariyer yolculuğumdaki emekleri için çok teşekkür ederim.. Huzurla uyusunlar." dedi.

"ERKAN ABİ HER ZAMAN KALBİMİZDE"

Erkan Özerman’ın 1988 yılında düzenlediği ilk Best Model of Turkey yarışmanda kraliçe Sibel Tan Arıkan ise, " Erkan abinin ilk yarışmasının kraliçesiyim. Best Model of Turkey. Onun bana verdiği tacı o seneden sonra devamlı bir gururla taşıdım. Her yerde bunun faydasını gördüm. Erkan abi anlatılamayacak kadar dolu dolu bir insandı. Mankenlik yarışmasında jüride bulundum ve gurur duydum. Bu tacı en güzel şekilde gençlerimize aktarmayı taşımayı hedefliyoruz. Erkan abi her zaman kalbimizde tacı da baş tacımız olarak kalacaktır. Huzur içinde uyusun. Büyük bir devir kapandı" diye konuştu.

Erkan Özerman Best Model Of Turkey

1938 yılında İstanbul'da doğan Erkan Özerman, Galatasaray Lisesi'nin ardından eğitimi Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'nda tamamladı. Ünlü isim, çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yapmıştır.

Türkiye'de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu oldu. Ayrıca Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde bulundu.

1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 yılında Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanlığı'nı üstlendi. Düzenlediği yarışmalarla Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Tolgahan Sayışman, Burak Özçivit, Berk Oktay, Çağatay Ulusoy, Deniz Akkaya, Çağla Şikel, Hande Subaşı gibi isimlere şöhertin kapılarını açtı.

Tolgahan Sayisman

Tolgahan Sayışman 

Burak Ozci̇vi̇t 2002 Fotograf Olcay Unal Sert

Burak Özçivit - 2002 (Fotoğraf: Olcay Ünal Sert)

Berk Oktay 2002 Photo Olcay Ünal SertBerk Oktay Best Model elemelerinde... (Fotoğraf: Olcay ünal Sert )

Olcay Unal Sert Berk OktayOlcay Ünal Sert, Berk Oktay.

Tolgahan Sayışman Fotograf Olcay Ünal Sert

Tolgahan Sayışman - Fotoğraf: Olcay Ünal Sert

Erkan Ozerman Olcay Unal Sert Img 20180425 Wa0021

Erkan Özerman, Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni gazeteci Olcay Ünal Sert ile birlikte CRR'de Emel Sayın'ın konserinde görülüyorlar. (2018)

Fotograf Olcay Unal Sert (1)Yıllar önce Erkan Özerman, Kıvanç Tatlıtuğ'u Uzanların Star gazetesi, Star Tv ve Kral Tv'nin de merkezinin bulunduğu İkitelli de ki Plaza'ya getirdiğinde resmen bebek gibi bir yüze sahipti. Yaptığımız bir röportajmızda da "Girdiğim her yerde mutlaka dikkat çekerdim" diyerek itirafta bulunmuştu. Basketbol oynarken sakatlanınca bir anda kendisini Best Model Yarışması'na katılırken bulmuş. Best Model yarışmasını da kazanınca birden bire önü açıldı. Türkiye de en önemli defilelerde boy gösterdi. Ardından Avrupa'ya açıldı ve Paris'te Tolgahan Sayışman ile birlikte defileye de çıktılar.

Kıvanç Tatlıtuğ Fotograf Olcay Unal Sert (5)Bir ara rahmetli Erkan Özerman ile mahkemelik olmuşlardı. Oyunculuk yaptıkları günlerde yaptığımız bir söyleşide mankenlik günlerini sorduğumda Sevgili Kıvanç Tatlıtuğ, "Kafamın karışık olduğu günlerdi" diye yanıt vermişti. Yine bir başka röportajımızda 'oyuncu olarak beğendiğiniz, örnek aldığınız birisi var mı?' diye sorduğumda "Marlon Brando'nun öldüğü gün benim için yastır!" diye yanıt vermişti. Efsane Marlon Brando o yıllarda yaşıyordu.

Sonul Oden Kıvanç Tatlıtuğ Foto Olcay Unal Sert Dsc05417Songül Öden ve Kıvanç Tatlıtuğ, çekimleri Abud Yalsı'nda gerçekleştirilen Gümüş dizisinin setinde görülüyorlar. (Fotoğraf: Olcay Ünal Sert)

Sonrasında Songül Öden ile başrolü paylaştığı 'Gümüş' adlı dizi vesilesiyle Taltıtuğ ve Öden ile röportajlar yapmıştık. Yine rahmetli Ekrem Bora ile de röportajlar yaptık. Aşk-ı Memnu da artık önü kesilemez, herkesin çok sevdiği ve beğendiği yakışıklı ve karizmatik bir oyuncu haline gelmişti. Kendisini gördüğümde "Seninle gurur duyuyorum" dediğimi hatırlıyorum. O da çok çalıştığını söylemişti. Eminim Erkan Özerman da onlarla gurur duyuyordu. Zira sıfırdan aldı kariyer olarak bu günlere gelmelerine vesile oldu. Erkan Özerman'a Allah'tan rahmet dileriz, yaşattığı renkli, güzel günler için...Kivanc Tatlitug Fotograf Olcay Unal Sert (2)Kıvanç Tatlıtuğ'u ilk olarak Erkan Özerman getirmişti Star'a, o tanıştırmıştı bizi.  Tatlıtuğ'un fotoğraflarını çektim. Sonrasında çektiğim bu karelerden birini Star gazetesi ve Kral Müzik Dergisi poster olarakta yayınlamıştı. Kivanc Tatlitug Fotograf Olcay Unal Sert (3)Fotograf Olcay Unal Sert (4)

Kıvanç Tatlıtuğ Olcay Ünal Sert

Kıvanç Tatlıtuğ - Olcay Ünal Sert  (Kıvanç Tatlıtuğ ile Gümüş dizisinin setinde röportaj hatırası).

Kivanç Tatlitug Foto Olcay Unal Sert Di̇yarbakir

Kenan İmirzalıoğlu, 'Deli Yürek Bumerang Cehennemi' sinema filminin setinden... (Fotoğraf: Olcay Ünal Sert)

Sevgili Kenan İmirzalıoğlu da Best Model Yarışması'nı kazandıktan sonra 'Deli Yürek' dizisinde fırtınalar estirdi. Ardından 'Deli Yürek Bumerang Cehennemi' adlı sinema filmini de çekti. Diyarbakır da sette filmle ilgili röportajlarda yaptık. Zara ve Haluk Kurtoğlu da kadrodaydı onlarla da röportajlar yaptık.

K E N A N I M I R Z A L I O G L U O L C A Y U N A L S E R T 3

Yıllar sonra Kenan İmirzalıoğlu ile 'Son Osmanlı Yandım Ali' sinema filmi vesilesiyle sette röportaj gerçekleştirdik.

Kivanç Tatlituğ Olcay Unal Sert Röp Fotosu

Gerek Kıvanç Tatlıtuğ, gerek Kenan İmirzalıoğlu ve gerekse de Çağatay Ulusoy son derece başarılı bulduğum, oyunculuklarını beğendiğim starlar. Bence çokta mütevazilerdir. Kenan İmirzalıoğlu'nun çocukluğu Ankara da bir köyde geçmiş ve ardından üniversitede matematik okumuş. Kendisinin duruşunu da severim.  Best model yarışması ile hayatının akışı değişti. Bu yarışmada kendisine şöhretle birlikte oyunculuğun kapılarını açtı ve de çok başarılı oldu. Gerek 'Deli Yürek' gerekse 'Ezel' unutulmazlar arasında. 

Çağatay Ulusoy Olcayto

Çağatay Ulusoy - Olcay Ünal Sert

Çağatay Ulusoy'da 'Adını Feriha Koydum" ile çıkışını gerçekleştirdikten sonra peşpeşe oynadığı dizilerde farklı karakterlere bürünerek başarısını kanıtladı. Kıvanç Tatlıtuğ ve Burak Özçivit'i söylemeye bile gerek yok, tüm dünyada tanınıyorlar artık. Dijital platformlar dizi oyuncularının yurt dışına açılmasını ve oralarda tanınmalarını kolaylaştırdı. Tabii ki bunu çok çalışmalarına borçlular. Bunun öncesinde Erkan Özerman'ın dokunuşunu tabi ki unutmamaları gerekirdi. Ben böyle düşünüyorum. Erkan Özerman'a da Alllah'tan rahmet dilerim. Renkli bir kişilikti, eğlence sektörünün mimarıydı. Ajda Pekkan, Bülent Ersoy ve Emel Sayın'la da dostlukları vardı. Birçok konserler organize etti. Kıvanç Tatlıtuğ'u Bülent Ersoy'un klip çekimi elemelerine de götüren oydu.

Yaşar Alptekin Kıvanç TatlıtuğGünümüzde yaşam tarzını tamamen değiştiren Yaşar Alptekin de yolun başında Kıvanç Tatlıtuğ ile Show Tv'ye röportaj yapmıştı. O yarışma günlerini unutan, podyum günlerini unutan taş olur valla...

Kıvanç Tatlıtuğ Kelebeğin Rüyası

Yılmaz Erdoğan'ın yönettiği, Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat'ın başrolleri paylaştığı 'Kelebeğin Rüyası' adlı sinema filmi vesilesiyle Beşiktaş da BKM de üçüyle de röportajlar yapmıştık. Kıvanç Tatlıtuğ kendisini öyle geliştirdi ki bu film için inanılmaz bir şekilde kilo vermişti. Yılmaz Erdoğan, Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat'ta basın toplantısında bu konuda sorduğum sorular gülüşmelere neden olmuş, samimi bir şekilde yanıtlamışlardı. Sözün özü Kıvanç Tatlıtuğ sürekli bir şekilde kendisini geliştirdi ve bugünlere geldi. 

Kıvanç Tatlıtuğ Olcay Ünal Sert Basın Toplatısında

Kıvanç Tatlıtuğ ve Olcay Ünal Sert lansmanda görülüyorlar.